Literackie Chwile w Pałacu Potockich – Siła materii czyli wirująca Chwila

niedziela, 5 września 2021, 11:30

  • niedziela, 5 września 2021, 11:30
  • Pałac Potockich, Rynek Główny 20

Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, zaprasza do Pałacu Potockich na Literackie Chwile dla dzieci! Rozpoczynamy kolejny miesiąc spotkań przy Rynku Głównym 20 w Krakowie, tym razem inspirowanych twórczością Stanisława Lema – trwa Rok Jego imienia a we wrześniu obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin genialnego myśliciela!

Idąc śladami wybitnego futurologa zajmiemy się między innymi: umożliwianiem niemożliwości, ważeniem próżni, łowieniem kwantów i postarzaniem supernowych. Za każdym razem, odwiedzimy najodleglejsze galaktyki wyobraźni, i stąpając po nieskończonej linii czasu, doceniać będziemy fenomeny literackich chwil.

Pierwsze wrześniowe Literackie Chwile to...

niedziela, 5.09.2021, godz. 11.30
Siła materii czyli wirująca Chwila w Pałacu Potockich

Wielki Wybuch! Oto jak powstał wszechświat! No dobrze, ale CO wybuchło, jeśli NIC jeszcze nie było? - zapyta dociekliwy badacz wszechtajemnic. Na pomoc przychodzi wyobraźnia Stanisława Lema, która wciągnie nas w wir kosmicznych opowieści! Przyjrzymy się kosmosowi zarówno w skali mikro jak i makro, będziemy łowić kwanty, przetaczać słońca i galaktyki i ... doprowadzimy do Wielkiego Wybuchu! Miejmy nadzieję, że Pałac Potockich wytrzyma kosmiczną centryfugę, bo gdy puszczają liny grawitacji, to nawet Mikromił i Gigacyan nic na to nie pomogą.
W czasie warsztatów poznamy opowiadanie – “Jak Mikromił i Gigacyan ucieczkę mgławic wszczęli” z książki “Bajki Robotów” (Wydawnictwo Literackie)

Warsztaty poprowadzi Barbara Mołas – wulkan energii gdy robi to, co ją pasjonuje: łączy słowo i obraz, sztukę i edukację, pracę z dziećmi i dla dzieci. Metoda edukacyjna, którą wypracowała, opiera się na procesie twórczym oraz ekspresji, tak plastycznej jak teatralnej. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury. Od 2012 roku na stałe związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, gdzie udaje jej się łączyć pracę edukatora sztuki z pasją do tradycji i kultury ludowej.

Wiek uczestników: 4-8 lat (warsztaty rodzinne)

Więcej

wstęp wolny, obowiązują zapisy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.