Oto jest Šašek! Wystawa ilustracji

wtorek, 14 września 2021 - czwartek, 30 września 2021

  • wtorek, 14 września 2021 - czwartek, 30 września 2021
  • Klub Kultury Przegorzały, ul. Kamedulska 70

Wystawa "Oto jest Šašek!" to niezwykła podróż w stylowe lata 60. i zaproszenie do podziwiania najpiękniejszych miast świata widzianych okiem czeskiego mistrza ilustracji, Miroslava Šaška. Seria dziecięcych przewodników-albumów po miastach przyniosła rysownikowi międzynarodową sławę i do dziś zachwyca czytelników w każdym wieku. Wysmakowane, dowcipne portrety Paryża, Londynu czy Nowego Jorku weszły do kanonu światowej ilustracji.

Wystawę ilustracji Miroslava Šaška przygotowało Wydawnictwo Dwie Siostry, którego nakładem ukazało się sześć z kilkunastu tomów z serii "Oto jest...". Inicjatywę stworzenia wystawy wsparła Ambasada Republiki Czech, Czeskie Centrum i Biblioteka Kraków. 

***
Wystawie towarzyszą warsztaty rodzinne "Oto jest Gaudi!". Zainspirowani Šaškiem wybierzemy się w plastyczną podróż do miasta, którego na jego ilustracjach zabrakło - Barcelony. Przewodnikiem po pięknej Katalonii i fantazyjnym świecie Antoniego Gaudiego będzie prowadząca warsztaty Ronda Bautista, hiszpańska artystka mieszkająca w Polsce. Warsztaty odbędą się w dniu 25 września o godz. 11:00. Obowiązują zapisy: https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy

***
Wystawę "Oto jest Šašek!" można oglądać nieodpłatnie w Klubie Kultury Przegorzały w do 30 września 2021.

Więcej

przegorzaly.dworek.eu

wstęp wolny

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.