Zambomba!, czyli hiszpańskie kolędowanie u krakowskich dominikanów

sobota, 15 stycznia 2022, 16:00

  • sobota, 15 stycznia 2022, 16:00
  • Kościół oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12

Gitary, kolędy flamenco i taniec – to wszystko podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się już 15 stycznia, o godzinie 16:00, przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

Zambomba to nazwa ludowego instrumentu perkusyjnego z Andaluzji. Gra się na nim w okresie bożonarodzeniowym podczas wykonywania kolęd flamenco (tzw. villancicos flamencos). Lecz Zambomba to także świąteczna zabawa, podczas której rodziny i przyjaciele spotykają się na ulicach, placach i przy zapalonych ogniskach wspólnie grają na instrumentach, śpiewają i świętują.

Na takie właśnie spotkanie – pełne muzyki i tańca – zapraszamy! Poprowadzi je Zespół Zabytkowy Krakowskiej Szkoły Flamenco „Almoraima”. Zabrzmią zarówno kolędy flamenco, jak i tradycyjne hiszpańskie villancicos, a wszystko to przy akompaniamencie gitary i innych tradycyjnych instrumentów, a także a capella.

Zespół Zabytkowy „Almoraima” tworzą osoby w różnym wieku, wykonujące różne zawody, które połączyła pasja do tańca i kultury Hiszpanii. Uczniowie, nauczyciele i sympatycy „Almoraimy”, od lat związani są z Krakowską Szkołą Flamenco „Almoraima” i Krakowskim Forum Kultury. Dyrektorem i choreografem Szkoły jest Małgorzata Drzał OPs, zaś gitarzystą – Grzegorz Guzik OPs.

W repertuarze Zespołu znajdują się różne formy tańca flamenco, historycznego tańca hiszpańskiego oraz niektóre odmiany tańca orientalnego.

Hiszpańskie kolędowanie – Zambomba! – już 15 stycznia, o godzinie 16:00 w kapitularzu klasztoru krakowskich dominikanów.

Zapraszają: Zespół Zabytkowy „Almoraima” oraz Klasztor OO. Dominikanów w Krakowie

Więcej

Wstęp wolny!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.