Ferie z Kinem Paradox

poniedziałek, 17 stycznia 2022 - niedziela, 30 stycznia 2022

  • poniedziałek, 17 stycznia 2022 - niedziela, 30 stycznia 2022
  • Kino Paradox, ul. Krupnicza 38

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”, „Elfinki”, „Jak ocalić smoka”, „Co w duszy gra”, „Cruella” czy „Truflarze” – to tylko niewielka część filmów, które znalazły się w programie specjalnie przygotowanym przez Kino Paradox na czas ferii zimowych dla dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz młodzieży szkół średnich.

Uwaga: w kinie obowiązują aktualne obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Limit osób wchodzących na salę kinową bez okazania certyfikatu wynosi 22 osoby. Po przekroczeniu tego limitu wejściówki mogą odebrać tylko osoby z ważnym certyfikatem szczepienia, po jego okazaniu.

Ferie z Kinem Paradox: bezpłatne seanse dla mniejszych i większych

Poniedziałek 17 stycznia
15:45: Elfinki / reż. Ute von Münchow-Pohl / Niemcy / 2019 / 78 ‘ (wiek +5)
Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Elfie nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym.

Wtorek 18 stycznia
10:00 Ella, Bella Bingo / reż. Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth / Norwegia / 2020 / 75’ (wiek +5)
Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Głowy pełne pomysłów dają im mnóstwo frajdy. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa?
15:45 Nawet myszy idą do nieba / reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova / Czechy, Francja, Polska, Słowacja / 2021 / 87 (wiek +6)
Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty.
Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie!

Środa 19 stycznia
10:00 Jakub, Mimmi i gadające psy / reż. Edmunds Jansons / Polska, Łotwa / 2019 / 70’ (wiek +9)
Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…
15:45 Jak ocalić smoka reż. Katarina Launing / Norwegia, Holandia, Czechy / 2020 / 82’ (wiek +6)
Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu? 

Czwartek 20 stycznia
10:00 Wiking Tappi / Polska / 2018 / 50’ (wiek +4)
Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.
15:45 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu / reż. Moa Gammel Ginsburg / Szwecja / 2020 / 82’ (wiek +6)
Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?

Piątek 21 stycznia
10:00 Szybcy i śnieżni / reż. Benoit Godbout / Kanada / 2018 / 90’ (wiek +6)
Do śniegu, gotowi, start! W wielkim saneczkowym wyścigu zwycięzca może być tylko jeden – genialny wynalazca Franki. Liczą się szybkość, spryt i dobra zabawa. Emocje sięgają śnieżnego zenitu, gdy do wyścigu dołącza tajemniczy Zac, a spektakularna maszyna Frankiego nieoczekiwanie rozpada się tuż przed linią mety! Kto wygra finałowy pojedynek i zgarnie złoty puchar? Czy potrzeba zwycięstwa okaże się silniejsza od przyjaźni i jak wiele można poświęcić dla wygranej?
15:45 Luca / reż. Enrico Casarosa / USA / 2020 / 100’ (wiek +7)
"Luca" to najnowsza animacja studia Disney/Pixar, której akcja rozgrywa się w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

Sobota 22 stycznia
13:00 Fritzi – przyjaźń bez granic / reż. Matthias Bruhn, Ralf Kukula / Niemcy / 2019 / 86’ (wiek +9)
Lato 1989, Niemcy. Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę ukochanego pieska o imieniu Sputnik. Jednak jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Pozbawiona swojej najlepszej przyjaciółki, Fritzi przypadkowo trafia na demonstrację. Widzi wokół siebie ludzi, którzy chcą zmienić swój kraj na lepsze. Zainspirowana nietypową sytuacją wpada na sprytny pomysł: musi pomóc Sputnikowi odnaleźć Sophie, bez względu na okoliczności. Z pomocą kolegi z klasy spróbuje przekroczyć pilnie strzeżoną granicę, by pomóc  przyjaciółce

Niedziela 23 stycznia
13:00 Ainbo Strażniczka Amazonii / reż. Jose Zelada, Richard Claus / Peru, USA / 2021 / 100’ (wiek +9)
Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha  zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

Poniedziałek 22 stycznia
15:45 Kuba Guzik / reż. Dennis Gansel / Niemcy / 2018 / 100’ (wiek +10)

Fantastyczna podróż na kraniec świata, smoki, magia, piraci i ratowanie zaginionej księżniczki – to wszystko i o wiele więcej czeka na ciekawego przygód chłopca, jego wiernego przyjaciela i ich niezwykłą lokomotywę! Ekranizacja przetłumaczonego na 33 języki światowego bestsellera pt.: „Kuba Guzik i maszynista Łukasz” Michaela Ende – autora książki, na podstawie której powstał słynny film fantasy: „Niekończąca się opowieść”. Wszyscy na pokład – największa przygoda życia rusza pełną parą!
Dawno, dawno temu, pośród szerokich wód oceanu była sobie maleńka wyspa z jedną linią kolejową, dwiema górami i populacją liczącą aż czterech mieszkańców. Pewnego dnia, listonosz przywozi tam tajemniczą paczkę, w której schowany jest mały chłopczyk. Gospodarze przyjmują dziecko z otwartymi ramionami, nazywają go Kuba Guzik i opiekują się nim jak własnym. Po upływie 10 lat od tego zdarzenia, jeden z mieszkańców wyspy – a zarazem najlepszy przyjaciel chłopca – postanawia opuścić wyspę przy pomocy swojej niezwykłej lokomotywy…

Wtorek 25 stycznia
10:00 Filonek Bezogonek / reż. Christian Ryltenius / Szwecja / 2020 / 67’ (wiek +4)
Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności! Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?
15:45 Co w duszy gra / reż. Pete Docter / USA / 2020 / 106’ (wiek +10)
Joe Gardner nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz, otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.

Środa 26 stycznia
10:00 Dzieci z Bullerbyn / reż. Lasse Hallström / Szwecja / 1986 / 91’ (wiek +6)
Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej pomysłowości przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie.
15:45 Chłopiec z chmur / reż. Nicolas Vanier / Francja, Norwegia / 2019 / 100’ (wiek +12)
Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół.  
Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

Czwartek 27 stycznia
10:00 Pim i Pom / reż. Gioia Smid / Holandia / 2014 / 70’ (wiek +4)
Pim i Pom są najlepszymi przyjaciółmi i mieszkają ze swoją opiekunką. Pewnego dnia jej siostrzenice zabierają koty do parku na piknik, gdzie rozpocznie się seria pouczających dla młodego widza przygód. Czy entuzjazm i odwaga Pima oraz mądrość i ostrożność Poma pomogą im wyjść cało z tarapatów? Czy ich przyjaźń przetrwa? Na szczęście historia ma dobre zakończenie.
15:45 Niezwykłe lato z Tess / reż. Steven Wouterlood / Holandia / 2019 / 82’ (wiek +12)
Strach przed samotnością (jest najmłodszy w rodzinie) popycha głównego bohatera filmu do dosyć nietypowego treningu – treningu samotności. Misterny plan Sama (harmonogram samotnie spędzonych godzin) nie powiedzie się jednak i to z kilku powodów. Przede wszystkim spotka Tess, dosyć tajemniczą i jednocześnie porywającą rówieśniczkę. Po drugie, poznając Tess, zacznie inaczej spoglądać na swoją rodzinę. I jeszcze nowe zrozumienie samotności wejdzie bocznymi drzwiami, znienacka, ale na tyle skutecznie, że Sam, w imię nowego treningu, powiedzmy, niesamotności, zaryzykuje przyjaźń z Tess.

Piątek 28 stycznia
10:00 Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię / reż. Lorenzo Mattotti / Francja, Włochy / 2019 / 82’
Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia.
15:45 Cruella / reż. Craig Gillespie / USA / 2021 / 134’ (wiek +15)
Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja "Cruelli" rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson ("Howards End", "Rozważna i romantyczna"). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą

Sobota 29 stycznia
13:00 Sweat / reż. Magnus von Horn / Szwecja. Polska / 2021 / 106’ (wiek +15)
Film  opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i jej bliskich.

Niedziela 30 stycznia
13:00 Truflarze / reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw / Włochy, Grecja / 2020 / 84’ (wiek +15)
Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

Więcej

https://cmjordan.krakow.pl

Wstęp na filmy w ramach programu „Ferie z Kinem Paradox” jest wolny, na podstawie bezpłatnych wejściówek na konkretne seanse. Wejściówki można odbierać w kasie kina Paradox/recepcji Centrum Młodzieży (ul. Krupnicza 38) od piątku 14 stycznia br. od godz. 15:00, w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-20:00, a w pozostałe dni robocze w godz. 9:00-20:00 - aż do dnia 19 stycznia 2022 (środa) włącznie. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie filmy mają oznaczenia kategorii wiekowej – tak, aby łatwo można było wybrać odpowiedni dla siebie tytuł.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.