Klinika zabawek. Warsztaty weekendowe

sobota, 12 lutego 2022, 11:00-18:00

  • sobota, 12 lutego 2022, 11:00-18:00
  • niedziela, 13 lutego 2022, 11:00-17:00
    Muzeum Zabawek, ul. Kopernika 15a

Muzeum Zabawek testujemy nowy format warsztatów – można przyjść do muzeum o dowolnej porze w sobotę między 11:00 a 18:00 oraz niedzielę między 11:00 a 17:00 i zrealizować wybrany przez siebie warsztat.

Na jednym stole rozłożona będzie pracownia „Jeźdźca na kiju”, a na drugim „1000 figur”. Jeśli w danym momencie stanowiska będą zajęte, zapraszamy do zwiedzenia wystawy, sfotografowania się w atelier Wojciecha Sosenko z uroczymi zabawkami oraz do stworzenia konstrukcji z klocków Maple. Stoły warsztatowe zamykamy o godz. 18:00 w sobotę i o godz. 17:00 w niedzielę.

JEŹDZIEC NA KIJU
Konik na kiju to klasyczna zabawka, która towarzyszy nam od dziesięcioleci. Nie mogło jej zabraknąć w kolekcji rodziny Sosenków. Z drewnianym konikiem będzie się można w weekend sfotografować w atelier Wojciecha Sosenko, będzie także można konika wykonać. Nasz konik będzie miał filcowy łebek wypchany sianem lub watą, oczy z guzików i oczywiście drewniany korpus. Będziemy wycinać, szyć, wypychać, kleić i oczywiście jeździć! Może urządzimy wyścigi?

1000 FIGUR
Ten warsztat to nasz klasyk. Za każdym razem wzbudza mnóstwo pozytywnych emocji. Kto lubi bawić się w tworzenie kształtów? A wcześniej – kto ma ochotę stukać młotkiem? Na warsztacie wykonamy układankę „Tysiąc figur” nawiązującą do tej, którą można zobaczyć na wystawie „Klinika zabawek”. Mamy deski, gwoździe, młotki, gumki i szablony.

***
Wystawa „Klinika zabawek” porusza szereg wątków, ale najgłośniejsze z nich to recykling, naprawianie i przetwarzanie zabawek. Mówimy o fast toys – zabawkach, które mamy dzisiaj tylko chwilę, tanich, produkowanych masowo, które łatwo i szybko się psują i są równie szybko zastępowane nowymi, bo nie opłaca się (czasowo i finansowo) ich naprawiać. Wystawa zachęca do refleksji nad tym problemem. Pokazujemy, że zabawki warto naprawiać i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Warto też tworzyć je własnoręcznie z dostępnych materiałów. Dzięki temu powstała kolekcja rodziny Sosenków, którą w wyborze można oglądać na wystawie. Cena za warsztat: 30 zł (obejmuje wstęp dla dziecka i jednego opiekuna)

W ramach biletu możliwość zobaczenia wystawy W naszych przestrzeniach najlepiej chodzi się w kapciach (zachęcamy do przyniesienia) lub skarpetkach. Aby to było możliwe, dorosłych prosimy o założenie ochraniaczy na buty przed wejściem na różową wykładzinę kliniki. Rezerwacje (nie są konieczne): kontakt@muzeumzabawekrakow.pl

Więcej

www.muzeumzabawekrakow.pl

kontakt@muzeumzabawekrakow.pl

Cena: 30 zł – warsztat rodzinny (cena obejmuje wstęp dla dziecka i jednego opiekuna). W ramach biletu możliwość zobaczenia wystawy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.