"Między nami Indianami" – Rodzinne warsztaty podróżnicze

niedziela, 26 czerwca 2022, 16:00

  • niedziela, 26 czerwca 2022, 16:00
  • Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza na rodzinne warsztaty podróżnicze "Między nami Indianami"! Spotykamy się jak zwykle w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 16.00. Poprzez twórczą zabawę uczestnicy poznają życie i zwyczaje różnych grup Indian z Ameryki Południowej i Środkowej. Będą mieli również szansę zagrania na licznych instrumentach oraz przyozdobienia się indiańskim tatuażem. Na zajęciach dzieci wykonają także kolorowe pióropusze.
Na naszych warsztatach dzieci będą mieć okazję:
• Dowiedzieć się, jak dzisiaj wygląda życie Indian Quechua, Aymara, Kuna, Wayu i Guarani z Ameryki Południowej i Centralnej.
• Zmierzyć indiańskie stroje – ruany, poncha i kapelusze.
• Zagrać na indiańskich instrumentach, jak lluvia seca, fletnia Pana, marakasy czy guiro z Peru, Boliwii, Dominikany, Nikaragui i Gwatemali.
• Zdobyć zmywalny indiański tatuaż odciskany prekolumbijską pieczęcią.
• Zatańczyć do boliwijskiej muzyki i pobawić się boliwijskimi zabawkami enchoque.
Czy wszyscy Indianie wyglądają tak samo? Czy mają takie same zwyczaje? Kim jest szaman i jak wygląda? Jak zostaje się wodzem wioski? Dlaczego Indianie nazywają się Indianami? Na te i inne pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas warsztatów. Dzieci poznają różne grupy Indian Ameryki Południowej i Środkowej oraz ich ciekawe zwyczaje. Zatańczą indiański taniec i przyozdobią się prawdziwym indiańskim tatuażem.
Organizatorem zajęć jest firma POZNAJEMY ŚWIAT. Warsztaty prowadzi Podróżnik z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Więcej

Bilety: 20 zł / os. (bilet obowiązuje zarówno dziecko, jak i rodzica) do kupienia w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2) i na stronie ekobilet.pl.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.