Wyprawa po kwiat paproci

sobota, 25 czerwca 2022, 19:30

  • sobota, 25 czerwca 2022, 19:30
  • Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM, Aleja Żubrowa 15

Symbioza - Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM zaprasza rodziny z dziećmi (od 5 roku życia) na wieczorny spacer zakończony w typowo słowiański sposób ogniskiem.

W zapiskach Słowian odnajdziemy wiele ciekawych historii rozpalających wyobraźnie. Jedną z nich jest wyprawa odbywająca się tylko raz w roku podczas nocy Kupały. Wtedy to ponoć zakwitać miał mityczny kwiat paproci, a szczęśliwiec, któremu dane było go odnaleźć zapewniał sobie nie tylko bogactwo, ale także miłość i zdrowie.

Niestety aktualny stan wiedzy sprawia, że wyprawy takie ustały. Paprocie zakwalifikowano raz na zawsze do roślin bezkwiatowych i śmiałkowie nie wyruszają nocą w leśne knieje.

My przywracamy legendę do życia! Zapraszamy i Was abyście mogli doświadczyć wyjątkowości wyprawy po kwiat paproci! Nawet gdy go nie odnajdziemy to zapewnimy sobie naturalne bogactwo Lasu Wolskiego, a także miłość do odkrywania nocnej przyrody.

Wiecie co… tylko czy aby na pewno go nie odnajdziemy? Nie takie rzeczy się już działy w nocnym lesie.

  • Każdy uczestnik spaceru zobowiązany jest do posiadania własnego biletu.
  • Przewidywany czas spaceru to około 1,5 godz. spacer zakończony jest wspólnym ogniskiem, które potrwa także około 1,5 godz.
  • Każdy z Was może zabrać ulubione smakołyki do upieczenia na ognisku, ponieważ organizator nie zapewnia wyżywienia.
  • Trasa prowadzi przez trudniejszy teren przez co doradzamy odpowiednie ubranie i wygodne obuwie, najlepiej trekkingowe.
  • Komary i kleszcze również mogą uczestniczyć w naszym spacerze, dlatego zalecamy zabezpieczenie się naturalnymi metodami przed tymi pasażerami na gapę.
  • Po skończonym spacerze można wrócić autobusem linii 134.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.