II Krakowskie Forum Sztuki Dziecka IhahaArt / Dzień Dziecka / Z tego się nie wyrasta

niedziela, 4 czerwca 2023, 11:00-15:00

  • niedziela, 4 czerwca 2023, 11:00-15:00
  • Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15

To wielopoziomowy projekt skierowany do dzieci i ich rodziców, skupiający szerokie spektrum wydarzeń artystycznych takich jak: spektakle teatralne, koncerty wystawy i warsztaty. Finał II Krakowskiego Forum Sztuki Dziecka IhahaArt - Dzień Dziecka – Z tego się nie wyrasta.

Impreza jest skierowana do dzieci i ich rodzin, ma charakter interdyscyplinarny i międzypokoleniowy. Obejmuje działania na scenie: spektakle, pokazy, ponadto warsztaty plastyczne i ruchowe, kończy się koncertem i wspólną zabawą. Uczestnicy mają możliwość wyboru warsztatów, uczestniczenia w pokazach jak i również spędzenia czasu/ odpoczynku w ogrodzie z możliwością skorzystania z kawiarenki.

Gwarantujemy wspaniale spędzony czas, przypomnienie i reaktywację dawnych zabaw, gier, piosenek, które towarzyszyły naszym rodzicom, ale w nowej odsłonie, nowej aranżacji. To święto dla całych rodzin, dobra zabawa, wspomnienia i integracja pokoleń. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa „Szczęśliwe dzieci”. W trakcie imprezy dla uczestników możliwość skorzystania z kawiarenki. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

Program wydarzenia:
zapisy! na poszczególne wydarzenia z podaniem ilości osób dorosłych i dzieci. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy: perc.sckm@gmail.com lub godzinyrodziny@gmail.com

godz. 11.00-11.40 – Pchła Szachrajka – śpiewogra sceniczna / Bajka Jana Brzechwy, którą opowiedzą i zaśpiewają Małgorzata Świerczek i Mariusz Koluch. Honorowymi gośćmi będą wybrani reprezentanci Owadziego Świata, którzy licznie bądź też nielicznie zaszczycą swym udziałem owo muzyczne zdarzenie.
Opowiada: Mariusz Koluch, Małgorzata Świerczek / Scena SCKM

godz. 11.30-13.00 – Zielnik – warsztaty plastyczne / Jak przygotować książeczkę-album, stanowiący podstawę dla rodzinnego zielnika? Pomysł na ciekawą okładkę –czyli ozdabianie techniką decoupage’u (wyklejanie serwetkami z motywami roślinnymi).
Prowadzenie: Joanna Szeląg, Dorota Małysa / Pracownia Ceramiczna

godz. 11.30-13.00 – W górę! – warsztaty cyrkowe / Co zrobić, żeby nasze ręce miały taką moc, by kolory latały, jak sprawić, żeby wirowały? Czyli żonglowanie chustkami, kręcenie talerzykami, podrzucanie piłeczkami. A między słowami – ćwiczenie koncentracji, koordynacji i wyobraźni. Do dzieła! W górę!
Prowadzenie: Arletta Szewczyk, Tadeusz Dylawerski, Kuba Łaciak, Anna Kouba / Sala 34

godz. 11.30-13.00 – Proste instrumenty – warsztaty muzyczne / Tworzenie instrumentów z patyczków, rurek, gumek, opakowań itp., w procesie tworzenia RAZEM, rodzinnie! Uwieńczeniem pracy będzie wykorzystanie instrumentów podczas wspólnie stworzonego prostego motywu muzycznego!
Prowadzenie: Jan Krawczyk, Małgorzata Świerczek / Sala 80

godz. 13.00-13.30 – Siała baba mak – spektakl, reżyseria: Krystyna Hussak-Przybyło, grupa teatralna SCKM / Scena SCKM

godz. 13.30-15.00 – Co ma kamyk do przysłowia – warsztaty plastyczne / tworzenie prac ilustrujących dawne polskie przysłowia i powiedzenia związane z czerwcem, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, takich jak otoczaki, plastry drewna, suszone liście, patyczki, sznurki czy kawałki tkanin. Na zakończenie zabawa dźwiękowa inspirowana dawnymi zabawami z użyciem patyków.
Prowadzenie: Sylwia Marszałek-Jeneralczyk, Dorota Kozłowska-Buczek / Sala 83

godz. 13.30-15.00 – Gry i zabawy jak za dawnych lat – warsztaty ruchowe / Jeśli chcecie poznać jak spędzali wolne chwile dorośli, kiedy byli w Waszym wieku, to zapraszamy w podróż po grach podwórkowych do SCKM. Może któraś z nich stanie się Waszą ulubioną?
Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska, Monika Puchalska / Sala 80

godz. 13.30-15.00 – Tryle, trele, tudzież wrzaski – śpiewa sobie zebra w paski / warsztaty nibytańca i wymowy dla rodziców i dzieci, z towarzyszeniem oryginalnej, autorskiej muzyki stworzonej na potrzeby warsztatu. Efektem wspólnych działań rodziców i dzieci, będzie „wymowna” chorea.
Prowadzenie: Mariusz Koluch, Marzena Dudziuk-Koluch / Sala 90

godz. 15.00-16.00 – Tere fere kuku – koncert piosenek w wykonaniu uczestniczek SCKM, które gwarantują poprawę humoru. Pokolenia babć i dziadków, rodziców i dzieci będą mogły wspólnie z nami zaśpiewać największe hity młodych lat.
Koncertowi towarzyszyć będzie uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Szczęśliwe dzieci”.
Prowadzenie: Ewa Niewdana-Hady / Scena SCKM

 ***
Organizatorzy: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Rada Dzielnicy I Stare Miasto, Stowarzyszenie EKSIT oraz Miasto Kraków

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.