Odkrywaj na własną rękę

sobota, 16 marca 2024 - niedziela, 17 marca 2024

  • sobota, 16 marca 2024 - niedziela, 17 marca 2024
  • Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26

W ramach akcji „145 lat. Dwanaście oddziałów, tuzin wrażeń”. Dla tych, którzy lubią zwiedzać na własnych zasadach: w swoim tempie, z czasem na przerwę i na rozmowę. Po prostu przyjdź i zwiedzaj lub spędź u nas czas ze swoją rodziną tak, jak lubisz!

Podczas zwiedzania polecamy materiały do samodzielnego wykorzystania – koniecznie wypróbujcie nasze karty zadań, filmy, przestrzenie edukacyjne, rekwizyty, aplikacje, audioprzewodniki, książki i gry! Dzięki nim nie tylko dowiecie się więcej i zwrócicie uwagę na niesamowite rzeczy, ale też odpoczniecie i po prostu będziecie się dobrze bawić. Słuchanie, czytanie, twórcze działanie, rywalizacja?... Sami wybierzcie i przekonajcie się, jak się zwiedza najlepiej!

Wiele z tych materiałów czeka na Was w oddziałach MNK każdego dnia, jednak nie każdy o nich wie. Teraz każdego miesiąca stwarzamy okazję, by poznać je wszystkie bliżej, zapraszając do odkrywania na własną rękę w weekendy promocyjne poświęcone naszym oddziałom. Odbywają się one w ramach akcji „145 lat. Dwanaście oddziałów, tuzin wrażeń". 

16-17.03.2024 (sobota-niedziela)
MNK MEHOFFER, Muzeum biograficzne Józefa Mehoffera
ul. Krupnicza 26, godz. 10:00-16:00
Zaciszny zabytkowy Dom Józefa Mehoffera to idealne miejsce na wiosnę: wielobarwne witraże niegdysiejszego Gospodarza i rozkwitające nawet na ścianach kwiaty potrafią najlepiej przypomnieć o budzącej się do życia przyrodzie. 
Swojsko skrzypiąca podłoga, ważki przysiadające na zasłonach i zapach przywodzący wspomnienia tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Odnajdą się tu wszyscy ci, którzy lubią zaszyć się w ciszy w przytulnym kącie i… tworzyć, grać w gry lub po prostu pomyśleć. A ci, którzy tęsknią za ruchem, koniecznie muszą zajrzeć do coraz bardziej zieleniejącego się ogrodu!

  • KARTA ZADAŃ DLA DZIECI I OPIEKUNÓW: „W świecie witrażu” 

Lubicie zastanawiać się nad światem? A może wolicie przyglądać się dziełom sztuki tak uważnie, że niemal wodzicie po nich nosem, lub też bardziej cieszy Was własna twórczość? W karcie zadań poświęconej witrażom zastanowicie się nad naturą światła niczym prawdziwi filozofowie i filozofki, zbadacie szkiełko po szkiełku wybrany witraż Mehoffera i zaprojektujecie własny, a nawet poznacie bliżej baśniowe istoty, których sporo kryje się w zakamarkach starego domu.
Będzie też okazja, by skorzystać z przybornika kolorowych folii i sprawdzić, czym różni się świat niebieski od czerwonego i zielonego oraz który z nich jest Wam najbliższy. Przyda się tu mędrca szkiełko i oko, ale wierzymy, że i Wy możecie nimi zostać!

  • CIEKAWOSTKI O ROŚLINACH I PROJEKTOWANIE OGRODU

Jakie rośliny można spotkać w ogrodzie Mehoffera? Biegłych w botanice zachęcamy do samodzielnej identyfikacji okazów, a wszystkich – do losowania ciekawostek o kwiatach, drzewach i krzewach rosnących w tym największym ogrodzie w okolicy.
Tych, którzy już oczami wyobraźni widzą okolicę w pełnym rozkwicie, zapraszamy do zaprojektowania własnego ogrodu – na wszystkich architektów i architektki krajobrazu czekają specjalne karty, kredki i ołówki.

  • GRY: Dixit MNK i karty „W poszukiwaniu kwiatu paproci”

Granie w Muzeum? Dlaczego nie – gościnny Dom Mehoffera sprzyja miłemu spędzaniu czasu. Sięgnijcie po poduszki, wybierzcie miejsce i wypożyczcie jedną z naszych gier. Dzięki muzealnemu dodatkowi do gry Dixit nie tylko spróbujecie znanej rozrywki w nowej odsłonie, ale też poznacie lepiej kolekcję MNK. Karty „W poszukiwaniu kwiatu paproci” to z kolei zaproszenie do świata fantastycznych i mitologicznych istot, z których niejedna zamieszkuje muzealne mury.  
Spróbujcie też odnaleźć dzieła, które zainspirowały niektóre z kart do gry.

Więcej

https://mnk.pl/artykul/odkrywaj-na-wlasna-reke

Bilety na wystawę podczas weekendów objętych akcją w cenie 5 zł.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.