Krakowskie muzea wracają do gry!

1 lutego 2021

Otwieramy się, Odwiedźcie nas, Zapraszamy, Widzimy się! – krakowskie muzea otwierają się dla zwiedzających!

W Krakowie jest 118 oddziałów muzeów: miejskich, wojewódzkich, narodowych, prywatnych. Od 1 lutego mogą znów otworzyć swoje drzwi dla zwiedzających. Trwają przygotowania, by we wszystkich otwartych muzeach i wystawach zapewnić bezpieczeństwo i wprowadzić odpowiedni reżim sanitarny.

Wawel rusza od 1 lutego! Podobnie jak wystawa szopek w Celestacie. Muzeum Narodowe od wtorku (nieodpłatnie wszystkie wystawy stałe), 2 lutego debiutuje nowa przestrzeń galeryjna Bunkra Sztuki: Bartek Materka w podziemiach Pałacu Potockich. Otwiera się WOMAI, MuFo, Zamek Żupny, MOCAK, Muzeum Etnograficzne, Manggha. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje.

 • Muzeum Krakowa – Celestat. "Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich" (ul. Lubicz 16) otwarta od 1 lutego w godz. 10.00-19.00; od środy (3 lutego) do Rydlówka, Muzeum Nowej Huty, Muzeum Podgórza, Dom Zwierzyniecki; od soboty (6 lutego) do Fabryka Schindlera i Podziemia Rynku w Krakowie. Wystawy będzie można zwiedzać indywidualnie lub w grupach do 15 osób (także z przewodnikiem), oczywiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa (zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu), bo zdrowie gości i pracowników pozostaje priorytetem Muzeum Krakowa.
 • Muzeum Lotnictwa Polskiego – Ze względu na obostrzenia związane z wirusem COVID-19 otwarta do zwiedzania jest tylko ekspozycja zewnętrzna i sklepik muzealny. Ekspozycje wewnątrz hangarów i w budynku głównym dostępne będę do zwiedzania w późniejszym terminie.
 • Muzeum Narodowe w Krakowie czeka na Was już od wtorku 2 lutego. Zapraszamy, szczególnie że właśnie wtorek jest dniem bezpłatnego wstępu do galerii stałych!
 • Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca pozostaje nieczynny do odwołania.
 • Muzeum Witrażu od wtorku 2 lutego będzie znów czynne dla zwiedzających!
 • WOMAI Cracow. Otwieramy 4 lutego i z tej okazji przygotowaliśmy specjalne wydarzenia na każdy dzień od 4 do 7 lutego!
 • Zamek Królewski na Wawelu – wracamy do gry. Od 1 lutego. Jesteśmy otwarci. Dla Was. Już nie tylko wirtualnie. Szczegóły dot. zwiedzania i zachowania bezpieczeństwa poznacie niebawem.
 • Galeria Bunkier Sztuki. Wystawę Bartek Materka "Tak to wygląda" | "That's What It Looks Like"  będziecie mogli zobaczyć już od 2 lutego dni w piwnicach Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Godziny otwarcia Galerii: wtorek - niedziela 12-19.
 • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha otwarte dla zwiedzających od 2 lutego, codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) od 10.00 do 18.00. Wtorek niezmiennie pozostaje dniem wolnego wstępu. Do zobaczenia wystawy Botaniczne poszukiwania. Sztuka botaniczna w XXI wieku, Wojtek Wieteska / Paradise 101 oraz Maria Sibylla Merian z kolekcji Kunstkabinett Strehler
 • Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Już od 1 lutego drzwi Zamku Żupnego będą stały szeroko otworem. To również wyjątkowa okazja do zobaczenia świetnej wystawy czasowej: "Czym się różni pies od kogutka? Czyli rzecz o narzędziach pracy dawnego górnika" - czynnej do 7 lutego oraz na nowo zaaranżowanej wystawy archeologicznej.
 • Muzeum Fotografii w Krakowie. Oddział MuFo Strzelnica będzie otwarty od wtorku, 9 lutego. Otwarcie oddziału przy Józefitów to pod koniec miesiąca, a konkretn data zostanie podana w późniejszym terminie
 • Muzeum Archeologiczne w Krakowie oczekuje na decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w sprawie otwarcia obiektu dla publiczności w reżimie sanitarnym. Po uzyskaniu pozytywnej opinii, będziemy mogli ponownie zaprosić Państwa do odwiedzania naszych wystaw. Zapraszamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych, gdzie poinformujemy o dacie otwarcia Muzeum. Do tego czasu Muzeum pozostaje NIECZYNNE.
 • Muzeum Etnograficzne w Krakowie otwarte po przerwie od 2 lutego (wtorek). Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi zwiedzania. W Ratuszu można zobaczyć stałą ekspozycję w Ratuszu, a w szczególności zupełnie nowej jej części – wystawy pn. „Kogo stać?”.
 • MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie otwarte od wtorku 2 lutego! Muzeum będzie czynne w stałych porach: wtorek – czwartek, sobota – niedziela, godz. 11–19, piątek, godz. 11–20, poniedziałek – nieczynne.
 • Żydowskie Muzeum Galicja - otwarty od 1 lutego. Bajkowy świat J.M. Szancera i inne wystawy czekają na Was od godziny 11. W lutym zapraszamy w godzinach 11-17 (poniedziałek-piątek) i 11-18 (sobota-niedziela). Pamiętajcie o maseczkach, dezynfekcji i zachowaniu dystansu
 • Muzeum Armii Krajowej w Krakowie planuje udostępnić odwiedzającym swoje wystawy od wtorku, 9 lutego. Ekspozycja będzie dostępna we wtorek, piątek, sobotę i niedzielę (godziny otwarcia 11.00-18.00, przerwa techniczna 13.00-14.00) na zasadach uwzględniających reżim sanitarny.
 • Muzeum Kościuszkowskie otwarte od 1 lutego. Można zwiedzać wystawę stałą „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”, a także inne wystawy przy Kopcu Kościuszki, będzie można zwiedzać codziennie od 10.00 do 17.00(wejście do g. 16.30).
 • Cricoteka - otwarte od 6 lutego: sale ekspozycyjne (ul. Nadwiślańska 2-4): czwartek- niedziela, w godzinach 11.00-19.00 Galeria – Pracownia Tadeusza Kantora (ul. Sienna 7/5): poniedziałek – środa, w godzinach 12.00-16.00
 

Muzeum Farmacji - brak informacji

Muzeum Iluzji - brak informacji

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN - brak informacji

Żywe Muzeum Obwarzanka - brak informacji

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.