Wielkanocna kurka na jajko

Święta Wielkanocne coraz bliżej, a to znaczy, że trzeba zacząć zbierać pomysły na świąteczno-wiosenne dekoracje! Proponujemy samodzielnie wykonać praktyczną ozdobę na wielkanocny stół

Potrzebne będą:

  • opakowania po jajkach (tekturowe),
  • czerwona kartka papieru,
  • plastelina, farbki,
  • klej, nożyczki
  • ołówek

1. Z opakowania po jajkach wycinamy zarówno  część wklęsłą jak i słupek (najlepiej z jednego z narożników opakowania). Wycięty fragment malujemy na żółto lub jasnobrązowo. Pozostawiamy do wyschnięcia.

2. Następnie z plasteliny toczymy dwie małe białe kulki i dwie maluteńkie czarne i robimy oczy. Z czerwonej masy robimy grzebień: należy spłaszczyć wcześniej ulepione kulki i za pomocą nożyka lub wykałaczki zrobić 2-3 wcięcia. Na koniec tworzymy trójkątny kurzy dzióbek.

3. Z czerwonej kartki papieru wycinamy wcześniej naszkicowane kurze pióra, po czym przyklejamy w miejscu ogona. Możemy do tego też wykorzystać ptasie piórka znalezione podczas spaceru.

Kurzy koszyczek na jajko jest gotowy. Wystarczy włożyć do środka pisankę lub ugotowane wcześniej jajko.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.