Dzieci zawładną PLAY KRAKÓW

31 maja 2021

Przedszkole Pomelody, Muzyczne opowiastki, filmowe pasmo Kids&Youth, warsztaty ekologiczne Telebaranek i Sinfonietkowe Karaoke. Te wszystkie materiały będą dostępne od 1 czerwca. W ten sposób miejska platforma PLAY KRAKÓW świętuje Dzień Dziecka. Nasi partnerzy przygotowali zajęcia, które będą uczyć poprzez zabawę, a rodzicom dadzą chwilę wytchnienia. Wystarczy włączyć maluchom materiały na telewizorze, laptopie albo za pomocą aplikacji w telefonie.

Pierwsze materiały pojawią się we wtorek 1 czerwca, a zakładka dla dzieci na PLAY KRAKÓW już nie zniknie. Cyklicznie będą się w niej pojawiały nowe materiały przygotowane przez krakowskie instytucje kultury.

Dobierając materiały na platformę, skupiamy się przede wszystkim na treści. Dlatego korzystamy z wiedzy specjalistów, którzy dobiorą warsztaty czy filmy odpowiednio pod kątem wieku naszych małych widzów. Tu trzeba być szczególnie uważnym, bo zgadzać się musi dynamika, kolorystyka czy przekaz. Zdecydowaliśmy się na taką zakładkę, żeby edukować kulturalnie najmłodszych oraz wychowywać ich poprzez sztukę – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF, operatora PLAY KRAKÓW.

Materiały, które zamieścimy na platformie, skierowane będą do dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym (2-5 lat) oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-9 lat). Dla pierwszej z grup przygotowaliśmy Przedszkole Pomelody. To sześć lekcji wideo, wraz z gotowymi scenariuszami, prowadzonych przez Anię Weber w oparciu o autorskie piosenki Pomelody. Zaletą programu jest dwujęzyczność, dlatego jego młodzi widzowie mogą uczyć się języka obcego, a jednocześnie po prostu dobrze się bawić.

Filharmonia Krakowska zaprosi na Muzyczne Opowiastki. To okazja, żeby posłuchać pięknej muzyki klasycznej w specjalnie dobranych, niewielkich składach. Owa kameralność sprawi, że młodzi słuchacze będą mieli okazję lepiej poznać instrumenty muzyczne, którym czasem trudno się przyjrzeć w dużym orkiestrowym zespole. Na ten cykl zapraszamy dzieci starsze, najlepiej w towarzystwie rodziców.

Kolejną nowością na PLAY KRAKÓW będzie zaprogramowane przez organizatorów 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego pasmo Kids&Youth, które będzie można oglądać tylko przez kilka pierwszych dni czerwca. W jego skład wejdą najlepsze filmy polskie i norweskie dla różnych grup wiekowych oraz nietypowy program multimedialny.

Na edukacyjne zajęcia zabierze małych widzów Maurycy Polaski. Telebaranek to projekt stworzony specjalnie dla dzieci – zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Program oparty jest na tekstach, których autorem i wykonawcą jest właśnie Maurycy Polaski.

A może maluchom przyjdzie ochota na odrobinę klasyki? Zapraszamy na Sinfonietkowe Karaoke. To seria 11 filmów autorstwa Orkiestry Sinfonietta Cracovia, z których każdy poświęcony jest innej piosence polskich kompozytorów — od Wasowskiego po Pendereckiego. Sinfonietta przygotowała we współpracy z Sinfonietkowym Chórem Dziecięcym nie tylko tradycyjne wersje do słuchania, ale również wersje karaoke do wspólnego śpiewania dla małych i dużych.

A gdyby samo oglądanie zaczęło już nudzić pociechy, mamy też warsztaty ekologiczne! Anna Kwiatkowska pokaże, jak wykonać z plastikowych butelek zabawne, przypominające zwierzątka pojemniki na zakrętki lub baterie. Założeniem warsztatów jest uświadomienie dzieciom odpowiedzialności za stan naszej planety i konieczności segregowania odpadów.

Część materiałów z zakładki dla dzieci będzie dostępna bezpłatnie!

Wejdź na www.playkrakow.com i spędź Dzień Dziecka razem z nami!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.