Jak zrobić sowę?

Sowa to nocny ptak drapieżny, który woli żyć samotnie. Trudno ją spotkać, gdyż ma ciemne upierzenie i prawie jej nie widać w nocnym świetle księżyca. Możemy jednak wykonać sowę z papieru. Jak? Oto instrukcja krok po kroku.

Potrzebne materiały:

  • Kolorowy papier: beżowy, żółty, zielony, niebieski, pomarańczowy
  • Rolka po papierze toaletowym
  • Klej, nożyczki, cyrkiel, czarny pisak

Wykonanie:

  1. Górną krawędź rolki zaginamy do środka, najpierw z jednej, potem z drugiej strony. Rolkę możemy wcześniej pomalować na brązowo lub przykleić do niej brązowy papier.
  2. Wycinamy beżowy pasek o szerokości mniej więcej 2,5 cm i długi na ok. 11 cm i nacinamy go z dwóch krótszych boków na paseczki o głębokości ok. 2 cm. Następnie przyklejamy go do wklęsłej części rolki.
  3. Wycinamy po dwa kolorowe kółka – największe żółte, średnie – zielone, małe – niebieskie, malutki białe, na którym pisakiem robimy malutki kółeczko. Sklejamy ze sobą i przyklejamy oczy do sowy.
  4. Wycinamy dwa pomarańczowe paski 4,5cm na 2 cm. Każdy z nich nacinamy dwa razy na głębokość ok. 1 cm – tworząc pazurki i podwijamy nożyczkami. Przyklejamy je od wewnątrz roli na spodzie
  5. Z czerwonego papieru wycinamy trójkąt o boku ok. 2cm. Oba końce podstawy trójkąta zaginamy aż do wierzchołka – aż powstanie kwadrat. Łączące się rogi i krawędzie trójkąta przyklejamy do sowy – to będzie jej nos.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.