Kółeczkowy smok

Kraków nieodmiennie kojarzy się ze Smokiem Wawelskim, a w tym roku przypadają jego urodziny! Biorąc udział w tej zabawie, możecie stworzyć własnego smoka z… kolorowych kółeczek. To prosta forma origami, która jednak doskonale ćwiczy zdolności manualne i daje ogromne kreatywne możliwości.

Potrzebne materiały:
- zielona, żółta i czerwona kartka z kolorowego bloku rysunkowego
- nożyczki i klej
- przedmioty, od których odrysujesz kółeczka
- biała kartka do skomponowania pracy

Zacznij oczywiście od wycięcia kółeczek – to zadanie wymaga najwięcej cierpliwości i pracy. Będziesz potrzebować: 2 dużych zielonych kółek (np. odrysowanych od dużej rolki taśmy) i jednego żółtego kółka tej samej wielkości. Następnie przygotuj 6 średnich zielonych kółek wielkości dna od szklanki. Teraz czas na najmniejsze kółeczka – najlepiej przygotowane z pomocą plastikowej nakrętki z butelki. Potrzebne będzie 7 zielonych, 2 żółte i 3 czerwone. Po wycięciu wszystkie kółeczka złóż równo na pół.

Jeśli wszystko jest już gotowe, możesz zacząć składanie smoka – wykonuj kolejne kroki widoczne na zdjęciach. Najlepiej będzie najpierw ułożyć go na kartce, a na koniec po kolei przykleić. Zacząć trzeba od łapek smoka (średnie zielone kółeczka) oraz jego brzucha i głowy (duże żółte i zielone koła). Zwróć uwagę na żółty brzuch smoka i ukrytą za nim łapę! Na koniec przyklejamy łuski i ogon smoka (najmniejsze zielone koła), dodajemy oczy (najmniejsze żółte) oraz ogień, którym zieje (tu przydadzą się oczywiście kółka czerwone). Gotowe! Teraz możesz przykleić wszystkie kółeczka do kartki i dowolnie ozdobić swojego smoka.

Miłej zabawy!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.