Wydawnictwo Literackie dla dzieci

16 lutego 2018

Wydawnictwo Literackie przygotowało dwie dziecięce premiery.

15 lutego do księgarń trafiła książka Lissy Evans Celwony Klólik. 
Funia ma dziesięć lat i właśnie spakowała plecak na najwspanialsze wakacje, jakie tylko można sobie wymarzyć. Nic z tego. Pechowym splotem okoliczności trafiła do bardzo dziwnego świata. Zamiast mamy i siostry, z którymi miała spędzić lato, ma trzech mało fajnych towarzyszy. Dwaj są naprawdę szczególni, a trzeci… Cóż, trzeci to koszmarny kuzynek Graham. Niedobrze. Bo Funia ma do spełnienia pewną misję. Musi stawić czoło okrutnemu dyktatorowi oraz trzem tysiącom Blopków.Najgorsze, że to wszystko jej wina!
Ale nie bójcie się za bardzo! Sytuacja, co prawda, wygląda na poważną, ale na szczęście ta historia jest też bardzo zabawna, ciepła i wzruszająca. Najlepiej czytać ją razem z mamą, tatą i rodzeństwem (także tym, które jeszcze nieco sepleni). Wtedy frajda jest największa. Naplawdę! (dopowiada Misia, czteroletnia siostra Funi, właścicielka pluszowego Celwonego Klólika. Mozecie jej wiezyć)
Lissa Evans – brytyjska producentka radiowa i telewizyjna, reżyserka, autorka powieści dla dorosłych  i dzieci, z wykształcenia lekarz. Zdobywczyni nagrody Emmy za najlepszy serial obyczajowy i BAFTA za najlepszą komedię. Za debiutancką powieść dla dzieci A Small Change For Stuart otrzymała Carnegie Medal i Branford Boase Award.

Na 18 kwietnia zaplanowano wydanie książki A.F. Harrolda i Emily Gravett (il.) Przyjaciel z szafy.
Rudger to najlepszy przyjaciel Amandy Szuruburskiej. Taki wymyślony, ale to nie znaczy, że na niby. Każdy z nas przecież kiedyś miał albo nadal ma takiego powiernika. Nikt poza Amandą nie może go zobaczyć. Do czasu. Pewnego dnia w drzwiach domu dziewczynki staje pan Trznadel. Łysy, grubawy, w hawajskiej koszuli. Przyszedł przeprowadzić ankietę. To jednak tylko pozory. Prawda jest taka, że pan Trznadel poluje na takich jak Rudger. Na wymyślonych. I już wyczuł niepozornego chłopca. Gdy Amanda na skutek wypadku trafia do szpitala, Rudger zostaje sam. Czy zdoła ukryć się przed groźnym przybyszem? Krążą plotki, że pan Trznadel zjada wymyślonych…
Opowieść o miłości, utracie oraz sile wyobraźni, wspaniale zilustrowana przez Emily Gravett. Poruszy wszystkich, którzy wierzą w moc fantazji i dla których – tak jak dla Amandy – „każda książka to przygoda”.
A.F. Harrold – angielski poeta, który pisze i występuje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest właścicielem wielu książek, kilku kapeluszy i jednej brody. Wolny czas spędza na wygłupianiu się na scenie, w szkołach i w domu, a czas pracy na obijaniu się, głaskaniu brody i przelewaniu na papier tego, co mu przyjdzie do głowy. Mieszka w Reading z mistrzynią stand-upu i ich dwoma kotami.
Emily Gravett – urodziła się w Brighton. Po tym jak opuściła szkołę z niewielkim wykształceniem, mieszkała na drodze przez osiem lat, a potem dostała się na licencjackie studia na kierunku ilustratorstwo na Uniwersytecie w Brighton. Za ilustracje do książki Wolves wyróżnioną ją Macmillian Prize for Illustration. Książka ukazała się w 2005 roku, zdobyła wiele nagród i doskonałe recenzje, dzięki czemu Emily stała się znana jako autorka książek dla dzieci w wielu krajach. Mieszka w Brighton ze swoim partnerem, córką oraz dwoma szczurami.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.