Zawieszone zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach

11 marca 2020

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, 20 marca premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie Polski stan epidemii. Według przewidywań Ministerstwa Zdrowia, w ciągu kilkunastu najbliższych dni liczba zachorowań na koronawirusa wzrośnie do 10 tysięcy.

Oznacza to również przedłużenie okresu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych. Zajęcia zostały zawieszone do świąt wielkanocnych, 10 kwietnia. Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków, klubów dziecięcych i uczelni.

Ogłoszenie stanu epidemii w Polsce nie zmienia terminarza egzaminów w szkołach. Zgodnie z kalendarzem na rok szkolny 2019–2020, przerwa w nauce z okazji świąt wielkanocnych ma potrwać od 9 do 14 kwietnia. Uprzednio, zgodnie z decyzją rządu, wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca.

W tych placówkach nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, wyjątkiem są m.in. podmioty lecznicze i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze. Nauczyciele mają być gotowi do pracy i prowadzenia z uczniami zajęć zdalnie. 92 proc. szkół korzysta z e-learningu. Od 25 marca wprowadzony zostanie obowiązek realizowania podstaw programowych.

Fot. pixabay.com

Więcej

gov.pl

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.