Dzieci świata – konkurs plastyczny

14 maja 2020

Stwórzcie plastyczne wyobrażenie swoich przyjaciół i rówieśników z różnych zakątków Ziemi! Podzielcie się swoimi wyobrażeniami dzieci, które żyją na innym kontynencie, w innej kulturze czy w innym kraju. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza do zabawy. Zdjęcia prac można nadsyłać do 28 maja do godz. 24.00.

Twórca Małego Księcia, Antoine de Saint-Exupéry, powiedział: Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Choć niewielu z nich o tym pamięta. Ciekawe, czy Wy, gdy dorośniecie, będziecie pamiętać, że kiedyś byliście dziećmi? Może ten konkurs Wam w tym pomoże. Gdy kiedyś, po latach, odnajdziecie w zakurzonym kufrze na strychu swój konkursowy obrazek albo pożółkły dyplom laureata, przypomnicie sobie własne dzieciństwo.

Tematem konkursu są dzieci - mali mieszkańcy naszego globu. Jak żyją, jak się ubierają, jakie mogą mieć troski i radości wasi rówieśnicy oddaleni niekiedy o tysiące kilometrów? Spróbujcie wyobrazić sobie, jaki mają widok z okna, jak wygląda ich droga do szkoły, jakie zwierzaki mieszkają w ich okolicy. Poszukajcie informacji, poszperajcie i przenieście swoje wyobrażenia i wizje za pomocą pędzla, ołówka czy kredek na papier lub inne podłoże. Stwórzcie plastyczne wyobrażenie swoich przyjaciół i rówieśników z różnych zakątków Ziemi i podzielcie się swoimi pracami!

Konkurs jest skierowany do uczestników w następujących kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I - uczniowie szkół podstawowych KLASY I-III
  • Kategoria II - uczniowie szkół podstawowych KLASY IV-VI

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie płaskiej pracy barwnej w wybranej technice malarskiej (akwarela, gwasz, tempera, akryl, olej, pastel oraz techniki mieszane - kolaż).

Najlepsze prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi upominkami.

Sfotografowane dzieła należy przesłać na adres anna.podczaszy@dworek.eu.

Termin nadsyłania prac: 28 maj 2020 r. godz. 24.00. Po tym terminie prac nie przyjmujemy.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zapoznanie się z regulaminem oraz załączenie do zgłoszenia wypełnionej i podpisanej Zgody, stanowiącej załącznik nr 1 do regulaminu, które znajdą Państwo na stronie Dworku:  htps://dworek.eu/aktualnosci/dzieci-swiata---konkurs-plastyczny-dla-dzieci

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.