Kulaj i rysuj

To prosta w przygotowaniu gra, która daje szansę na dobrą wspólną zabawę, a w dodatku rozwija umiejętności manualne. Do gry potrzebne będą tylko ołówki lub pisaki, kilka kartek papieru i kostka. Dzięki temu grę możemy wykonać właściwie w każdej chwili i w dowolnym miejscu – nie wymaga długotrwałych przygotowań ani trudnych do zdobycia materiałów. Może być dobrym pomysłem nawet na deszczowy wieczór podczas rodzinnych wakacji!

Kulaj i rysuj, znane szerzej pod nazwą roll and write game polega na rysowaniu zabawnych postaci i stworków według wskazań kostki do gry. Na kartce z wzorem rozrysowane są kolejne elementy postaci przypisane do wskazań kostki do gry, które uczestnik gry przerysowuje na swoją kartkę zgodnie z tym, co wypadnie. Po narysowaniu danego elementu, na przykład brzuszka postaci, wykonujemy kolejny rzut kostką, by wylosować kolejny element. Jak przygotować tę grę? Na kartce narysujcie tabelę z elementami postaci przypisanymi do wskazań kostki do gry. Powinna mieć sześć kolumn na poszczególne wyniki kostki oraz tyle wierszy, ile elementów mają mieć narysowane stworki. Im więcej, tym gra potrwa dłużej, a nasze postaci będą wyglądały ciekawiej!

Na końcu wszyscy pokazujemy gotowe stworki, możemy także wybrać najzabawniejszego, czy tego, który jest narysowany najstaranniej. Grę można dowolnie modyfikować, dostosowując do wieku i zainteresowań dzieci, a także okazji, na którą ma się przydać – zabawny stworek może się zmienić w tort urodzinowy złożony z losowych elementów.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.