Twórczy plan lekcji

Nie każdy plan lekcji musi być smutną tabelką niezachęcającą do nauki. Rodzice razem z dziećmi mogą zadbać o to, by stał się nie tylko pomocnym narzędziem codziennego planowania, ale i ozdobą pokoju ucznia. Przejrzysta forma ułatwi codzienne przygotowania zarówno dzieciom jak i rodzicom, a w dodatku można go przygotować z łatwo dostępnych materiałów.

Przygotowanie planu zaczynamy od wyrysowania tła, które będzie przypominać biblioteczkę. Na kartce A3 rysujemy markerem pięć półeczek, które ozdabiamy książkami i innymi drobiazgami. Każdą półkę podpisujemy odpowiednim dniem tygodnia. By plan wyglądał ciekawiej, nazwy dni można umieścić na grzbietach książek.

Przygotowujemy też miejsce na wpisanie imienia właściciela planu. Następnie kolorujemy nasze tło – najlepiej, jeśli każdy dzień będzie miał półeczkę w innym kolorze, co ułatwi zapamiętywanie i organizację. Na gotowych półeczkach umieszczamy na pineskach karteczki z rozpisanym lub nadrukowanym planem na dany dzień. Aby móc przypinać pineski do planu, należy nakleić go na odpowiednio grubą kartonową podkładkę lub przypiąć do tablicy korkowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie trzeba tworzyć planu od nowa, jeśli zmieni się szkolny rozkład godzin. Na planie można też umieścić inne przydatne informacje – dzwonki, godziny otwarcia świetlicy czy nazwisko wychowawcy.

Tak przygotowany plan będzie okazją do doskonałej plastycznej zabawy – dokładny wygląd półeczek zależy tylko od naszej kreatywności. Odpowiednio zadbany będzie służył długo i cieszył oko w każdym uczniowskim pokoju.

Zapraszamy do zabawy!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.