Disney. Król Lew – film z muzyką na żywo

niedziela, 26 maja 2024, 17:00

  • niedziela, 26 maja 2024, 17:00
  • TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7

Disney. Król Lew – film z muzyką na żywo na 13. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie!

Już 26 maja 2024 roku w TAURON Arena Kraków zobaczymy oryginalną wersję Króla lwa z 1994 z pełną ścieżką dźwiękową Hansa Zimmera w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz połączonych chórów Filharmonii Krakowskiej i Pro Musica Mundi. Artystów poprowadzi ceniony dyrygent Erik Ochsner.

-------------

Oryginalna wersja Króla lwa z 1994 roku zawiera niezapomnianą muzykę skomponowaną przez wielokrotnie nagradzany zespół. Autorami piosenek są Elton John i Tim Rice – obaj uhonorowani zarówno Oscarem, jak i Grammy. Partyturę skomponował zdobywca Oscara i Grammy Hans Zimmer, a aranżacje afrykańskich partii wokalnych są dziełem nagrodzonego Grammy południowoafrykańskiego producenta i kompozytora Lebo M.

Mimo upływu trzydziestu lat od premiery oryginalna wersja Króla lwa pozostaje w czołówce najbardziej dochodowych filmów animowanych. O sile oddziaływania tej opowieści mogą świadczyć zainspirowane nią dzieła kultury, takie jak gry wideo, nominowany do Grammy album Beyoncé czy musical wystawiany wiele tysięcy razy – między innymi na scenach Nowego Jorku, Los Angeles i Londynu. Dzięki temu osadzona w realiach Afryki Wschodniej historia dotarła do szerokiej publiczności, uwrażliwiając na piękno naturalnego krajobrazu i wartość przyjaźni.

Po kilkuletniej przerwie Festiwal Muzyki Filmowej ponownie zaprosi publiczność do największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Tauron Arena Kraków to nowoczesna przestrzeń pozwalająca organizatorom na pełen rozmach realizacyjny. W koncercie będzie mogło wziąć udział ponad jedenaście tysięcy osób.

  • Organizatorzy FMF: Miasto Kraków, KBF, RMF Classic.
  • Partner Strategiczny FMF: Galeria Kazimierz.
  • Partner FMF: Naree.
  • Partner Główny wydarzenia Disney. Król lew – film z muzyką na żywo: TAURON Arena Kraków.
  • Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków.
  • Pokaz na licencji Disney Concerts. © 2024 Disney. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  • Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.