Bajki Pod Globusem: spotkanie z Barbarą Szczepańską Judytą

sobota, 13 października 2018, 12:00

  • sobota, 13 października 2018, 12:00
  • Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

Krakowska premiera książki "WIERSZYKI DLA KSAWEREGO CZYLI O CZYM MARZY FOKA Z BIEGUNA PÓŁNOCNEGO I INNE HISTORIE" i spotkanie z Barbarą Szczepańską Judytą

Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką, wokalistką i autorką książek, wierszy, sztuk teatralnych i bajek dla dzieci, Barbarą Szczepańską. Autorka zaprezentuje małym czytelnikom swoją nową książkę „Wierszyki dla Ksawerego”, przeczyta także kilka fragmentów i wierszy ze swoich innych tytułów dla dzieci.
W drugiej części Bajek, podczas warsztatów plastycznych dzieci stworzą prace inspirowane opowieściami o zwierzętach metodą zaczerpniętą z teatru cieni a następnie – pod kierunkiem pani Barbary – wcielą się w role zwierząt i odegrają scenki teatralne.

Barbara Szczepańska „Judyta” / Barbara Szczepańska-Herman/ – poetka i wokalistka, autorka sztuk teatralnych , scenariuszy filmowych i tekstów piosenek, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Podyplomowego Studium Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym, laureatka licznych ogólnopolskich nagród poetyckich i II nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. W latach 80 występowała w Krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Prowadziła autorski magazyn satyryczny „Chichot Wandzi” w Radiu Wanda. Jest autorką trzech musicali, m.in. ”Kot, pies i jazz” - dla dzieci. Wydała trzy płyty z piosenkami autorskimi i jest autorką kilku tomików wierszy, zbioru opowiadań i książki z wierszowanymi bajkami dla dzieci pt. ”Wierszyki dla Weroniki czyli jak to Pies zapowiadał pogodę i inne historie”. Napisała kilka bajek muzycznych dla dzieci a także wiele piosenek dla „Teatru Muzyki i Tańca” Elżbiety Armatys i” Teatru Na Żarty” , oraz dla dzieci z DPD ze Żmiącej.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.