Kultura budzi się do życia (10 rekomendacji)

18 lutego 2021

Bardzo cieszy nas, że w krakowskiej kulturze widać już wiosenne ożywienie! Teatry, muzea, pracownie artystyczne otwierają swoje drzwi i zapraszają na spotkanie, koncerty, warsztaty spektakle.

Smok! (Teatr Słowackiego)
piątek, 19 lutego 2021, 18:00
IX wiek. Woj Krak zostaje królem nowego państwa i zakłada gród nazwany od jego imienia Krakowem. Mądremu władcy pomagają w rządach dzieci: Lech i Wanda.

Warsztaty w Parku Krakowskich Legend
sobota, 20 lutego 2021 - niedziela, 21 lutego 2021
W każdą sobotę i niedzielę w Parku Legend Krakowskich odbywać się będą dla dzieci gry, zabawy i turnieje.

Podróże Guliwera (Stary Teatr)
sobota, 20 lutego 2021, 18:00
W momencie swojego wydania w XVIII wieku odczytywana była jako powieść z kluczem. Miała być satyrą na brytyjską politykę i obyczajowość. Podróże Guliwera Jonathana Swifta, utwór, wydawałoby się, zupełnie niesceniczny, wziął na warsztat reżyser teatralny Paweł Miśkiewicz, tworząc wyjątkowy spektakl, w którym wszystkie role męskie grają... aktorki.

Mama, Tata i Ja. Młodzi artyści – jak dziś wygląda sztuka nowoczesna? (Zamek Żupny)
niedziela, 21 lutego 2021, 10:00
W jaki sposób młodzi artyści wyrażają siebie, swoje poglądy i opinie na temat otaczającego ich świata? Jakich używają do tego celu środków artystycznych? Czy swoimi pomysłami mogą zaskoczyć? Czy da się jeszcze stworzyć coś, czego nikt nie stworzył?

I Ty możesz zostać ilustratorem!, warsztaty online
niedziela, 21 lutego 2021, 11:00
Kiedy Jan Marcin Szancer po raz pierwszy malował portret modelki, usłyszał od swego mistrza, że „zanadto idealizuje” i że „zrobił z niej księżniczkę”... i dlatego zostanie ilustratorem. Podczas warsztatów pobawimy się w ilustratorów – stworzymy obrazy do wymyślonej historii, narysujemy baśniowe postacie… będziemy fantazjować, idealizować i dobrze się bawić.

Płazy, spotkanie z przyrodnikiem Harcownia
niedziela, 21 lutego 2021, 12:00
Czy wiecie, że salamandra jest płazem? Czy widzieliście kiedyś przyklejające się żaby? Czy słyszeliście o tym, że szalona Aga nadmuchuje się jak balonik?

Nim wstanie dzień – spacer po krakowskich instalacjach artystycznych
sobota, 20 lutego 2021 - niedziela, 28 lutego 2021
Jak połączyć sztukę i nowe media w przestrzeni miasta? Stwarzając wystawę, którą można podziwiać po zmroku. Od soboty 20 lutego do niedzieli 28 lutego w 10 miejscach na terenie Krakowa będzie można oglądać instalacje artystyczne wykonane przez krakowskich artystów. To projekty inspirowane gwiazdami, czasem czy słowem. Spieszmy się na spacer, nim wstanie dzień!

Podgórze + Sztuka
sobota, 20 lutego 2021 - niedziela, 21 lutego 2021
Przed nami kolejne święto Muzeum Podgórza! W tym roku święto nosi tytuł Podgórze + sztuka, ponieważ to właśnie o sztuce muzeum chce rozmawiać i opowiadać oraz sztukę chce pokazywać.

Symbioza: warsztaty i zwiedzanie
sobota, 20 lutego 2021
Zwiedzanie ekspozycji stałej z edukatorem – las z perspektywy zwierząt max. 8 osób i warsztaty ekologiczno-przyrodnicze max. 6 osób

Sobotnie poranki witrażowe
sobota, 20 lutego 2021, 10:00
“Apollo” Na chwilę cała grupa zmieni się w zespół pracujący nad słynnym projektem Stanisława Wyspiańskiego i jego kolorystyką.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.