Listopadowy chocholi taniec

17 listopada 2021

Listopadowa aura nie zawsze sprzyja długim spacerom i aktywnością „na polu”. Chętniej wybieramy teatr, salę kinową czy muzeum… Nie brakuje zatem w tym zestawieniu filmowo-teatralnych propozycji. A z innej beczki tym, którym listopadowe chłody nie straszne, polecam wybranie się do Rydlówki na Osadzanie chochoła! Szczególne polecenia są także targi Trends4Kids, które reaktywowały się po dłuższej przerwie!

Osadzanie chochoła 2021
20 listopada 2021, 10:00-17:00
Rydlówka, ul. Tetmajera 28
Korowód weselny, tradycyjne „Osadzanie Chochoła” oraz performatywne zwiedzanie Rydlówki – 20 listopada, w 121. rocznicę ślubu Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, Muzeum Krakowa po raz kolejny zaprasza do wspólnego świętowania. W tym roku odbędzie się ono zarówno przed Rydlówką, jak też w przestrzeni Bronowic Małych.
http://kidsinkrakow.pl/41472-krakow-osadzanie-chochola-2021

Trends4Kids Kraków vol.5 - targi mody, zabawek i akcesoriów
21 listopada 2021, 10:00-17:00
TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7
Trends 4 Kids po raz piąty w Krakowie!!! Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.
http://kidsinkrakow.pl/37772-krakow-trends4kids-krakow-vol5-targi-mody-zabawek-i-akcesoriow

FILM
28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima
16-21 listopada 2021
Kino Kijów, al. Krasińskiego 34
W listopadzie już po raz 28. uciekniemy od mainstreamu w świat niezależnych produkcji, filmów krótkometrażowych i twórczości studentów szkół filmowych.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima prezentuje animacje artystyczne oraz krótkometrażowe realizacje zarówno profesjonalnych, jak i początkujących twórców z całego świata.
http://kidsinkrakow.pl/41197-krakow-28-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-etiudaanima

Wilk, lew i ja, pokaz premierowy
19-25 listopada 2021
Kinokawiarnia KIKA, ul. Krasickiego 18
Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. 
http://kidsinkrakow.pl/41504-krakow-wilk-lew-i-ja-pokaz-premierowy

Czytamy i oglądamy: Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka
21 listopada 2021, 11:00
Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8
Żywiołowy Findus pewnego ranka odkrywa, że nie mieści się w swoim dotychczasowym łóżku. Daje to początek następującym po sobie zmianom: najpierw Findus potrzebuje nowego łóżka, potem coraz więcej swojej przestrzeni, aż w końcu… chce się wyprowadzić!
http://kidsinkrakow.pl/41502-krakow-czytamy-i-ogladamy-pettson-i-findus-wielka-wyprowadzka

Baranki Dzieciom: Pamiętnik Florki
21 listopada 2021, 11:00
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
Na ekranie "Pamiętnik Florki", a po seansie zaprazamy na warsztaty plastyczne z Joanną Żyłowską (Joanna tworzy). PAMIĘTNIK FLORKI to polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka.
Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich.
http://kidsinkrakow.pl/41501-krakow-baranki-dzieciom-pamietnik-florki

Mała Kika - O!PLANOCKA
21 listopada 2021, 12:00
Kinokawiarnia KIKA, ul. Krasickiego 18
Mała Kika, to co niedzielne spotkania dla dzieci w wieku 3-7 lat. Każde spotkanie to projekcja filmu, najczęściej animacji, po których młodzi widzowie zapraszani są do udziału w warsztatach rozwijających wyobraźnię.
http://kidsinkrakow.pl/41503-krakow-mala-kika-oplanocka

TEATR
Kot w butach
19-25 listopada 2021
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2
Odważne spojrzenie na dwuznaczną rzeczywistość bajkowego świata. W zabawny sposób wprowadzeni zostajemy w senne życie młynarzy, atmosferę dworu i wreszcie intrygę Kota w butach, któremu marzy się książęca korona dla swojego pana. Gdzie kończy się spryt, a gdzie zaczyna oszustwo? Odważne spojrzenie na dwuznaczną rzeczywistość bajkowego świata. Doskonały ruch sceniczny, dowcipne piosenki i humor, z którego śmiać się będą i dzieci, i dorośli.
http://kidsinkrakow.pl/41482-krakow-teatr-groteska-kot-w-butach

Magia czy iluzja
20 listopada 2021, 15:30
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Klaun Feliks wspólnie z dziecięcą widownią poszukuje piękna w otaczającym nas świecie. Feliksa zachwyca piękno kwiatów, ludzkich uśmiechów, piękno imion... Podczas spektaklu dzieci dowiadują się, że współpraca między ludźmi przynosi wspaniałe owoce. Klaun Feliks podobnie jak w innych swoich spektaklach żongluje, gra na instrumentach, robi sztuczki magiczne. A wszystko to w nowy, piękny i zaskakujący sposób.
http://kidsinkrakow.pl/34704-krakow-magia-czy-iluzja

Księgi Krzysztoforskie. 7 legend Krakowa smok opowiada
21 listopada 2021, 11:00
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
W niedzielne przedpołudnia zapraszamy do Pałacu Krzysztofory na cykl przedstawień Teatru Otwartego, pt. Krzysztoforskie księgi. Tym razem poznamy 7 legend Krakowa.
Opowieść rozpoczyna odnalezienie Starego Młynka, który był zakopany przy ul. Szewskiej niedaleko domu Skuby. Bohaterowie przedstawienia postanawiają uruchomić znalezisko i to daje początek tej niesamowitej historii. Smok opowiada legendę Smoka Wawelskiego, który jest jego dalekim krewnym, a także przybliża słuchaczom postać Jana Twardowskiego, największego krakowskiego maga. W historii pojawią się również postacie Lajkonika i Flisaka, zaczarowane gołębie, legendy o dwóch wieżach i hejnale, o Krzysztoforach, diable i kogucie w jednym bucie.
http://kidsinkrakow.pl/41525-krakow-ksiegi-krzysztoforskie-7-legend-krakowa-smok-opowiada

Trąba słonia Salomona
21 listopada 2021, 13:30
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Podczas trwania spektaklu dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy.
http://kidsinkrakow.pl/37522-krakow-traba-slonia-salomona

Jak to smok zrobił jeden niefortunny skok
21 listopada 2021, 15:30
Teatr Otwarty T.O., ul. Szczepańska 2
Przedstawienie teatralne w trzech odsłonach z udziałem trójki aktorów opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie.
http://kidsinkrakow.pl/40381-krakow-jak-to-smok-zrobil-jeden-niefortunny-skok

Klaun w balonie
21 listopada 2021, 16:00
Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50
Sympatyczny Klaun Feliks zaprasza młodszych i starszych widzów do udziału w podniebnej przygodzie! Szykujcie się na wielką wyprawę balonem, naukę konstruowania helikoptera i próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem. Spektakl familijny Klaun w balonie to duża dawka śmiechu i wspaniałej zabawy, podczas której poznamy tajemnice pantomimy, sztuki iluzji i żonglerki, a nawet instrumentów muzycznych. Dobra zabawa gwarantowana!
http://kidsinkrakow.pl/40875-krakow-klaun-w-balonie

Historia Nie Do Powtórzenia
21 listopada 2021, 16:00
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2
Teatr Lalek Marka Żyły to teatr stworzony z pasji i miłości do lalek, spektakli a także rozśmieszania. Mali widzowie sami wybierają, kim będzie główny bohater i jak potoczy się jego przygoda. Dlatego każdy spektakl to kolejna premiera. Historia Nie Do Powtórzenia! to spektakl trochę tajemniczy, bardzo wesoły oraz wysoce interaktywny, w którym widzowie wybierają kim będzie główny bohater, jakie będzie miał zadanie oraz np. co powinien zjeść na kolację, o ile wcześniej nie zdecyduje się aby wejść do domu zbója...
http://kidsinkrakow.pl/41367-krakow-historia-nie-do-powtorzenia

LITERATURA
Muzyczno-poetyckie spotkanie z twórczością Kamila Baczyńskiego
19 listopada 2021, 12:00
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15
Podsumowanie wojewódzkiego konkursu recytatorsko-wokalnego wokół twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Kto nam ten czas wolny od trwogi wydarł – maleńka?”.
http://kidsinkrakow.pl/41511-krakow-muzyczno-poetyckie-spotkanie-z-tworczoscia-kamila-baczynskiego

Słoń, czyli sześciotonowa chwila w Pałacu Potockich
21 listopada 2021, 11:30
Pałac Potockich, Rynek Główny 20
Razem ze słoniami ze składu porcelany wyruszamy w malowniczą wędrówkę po Azji i Afryce. Podczas naszej wyprawy poznamy nie jeden, a sto słoniowych sekretów. Zastanowimy się po co słoniom długie, giętkie nosy, czy słonie na swej grubej skórze czują kroki spacerujących po nich much, czy więcej jabłek zje słoń czy piętnaścioro dorosłych ludzi? Czy słonie bywają zielone? Czy słoń azjatycki i słoń afrykański różnią się tylko nazwą? Warsztaty zakończymy plastycznym szaleństwem i stworzeniem dywanu wielkości słonia.
http://kidsinkrakow.pl/41455-krakow-slon-czyli-szesciotonowa-chwila-w-palacu-potockich

Godziny Rodziny - Inna Bajka
21 listopada 2021, 11:00
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15
Tym razem wysłuchamy "Opowieści z Doliny Mumików" - Niewidzialne dziecko. Jak dawniej, jak za starych, dobrych lat, kiedy ludzie siadali w kręgu przy ognisku i opowiadali sobie niesamowite historie, tak dziś Inna bajka zaprasza na spotkanie w kręgu na scenie. Opowiada Bajarka, wtórują muzycy, a dopowiadają dzieci, bo dzieci wiedzą swoje, a czasem wiedzą lepiej.
http://kidsinkrakow.pl/41399-krakow-godziny-rodziny-inna-bajka

Godziny Rodziny - Książkoluby
21 listopada 2021, 12:00
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15
SCKM zaprasza na spotkanie autorskie z cyklu „Książkoluby” z Barbarą Gawryluk. Spośród uczestników Innej Bajki i Książkolubów zostaną wylosowane nagrody książkowe z autografem Barbary Gawryluk.
http://kidsinkrakow.pl/41397-krakow-godziny-rodziny-ksiazkoluby

MUZYKA
Dzieci dzieciom
19 listopada 2021, 10:00
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Filharmonia Krakowska zaprasza na cykl godzinnych koncertów z prelekcją, podczas których na scenie wystąpią uczniowie z małopolskich szkół muzycznych, prezentujący swoim rówieśnikom repertuar pozornie tylko zarezerwowany dla osób dorosłych. Tym razem w programie m.in. Rzuć to wszystko co złe i Oczarowanie z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Big-bandu Podgórze
http://kidsinkrakow.pl/40605-krakow-dzieci-dzieciom

Bajki muzyką pisane
20 i 21 listopada 2021, 10:00
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Cykl spektakli muzycznych dla najmłodszych miłośników muzyki, na który zaprasza Filharmonia Krakowska. Nowa formuła muzycznych spotkań dla najmłodszych obejmuje baśniowe historie opowiadane poprzez muzykę i śpiew. W najbliższym sezonie artyści FK przypomną dzieciom słynne polskie legendy oraz ich bohaterów. Tym razem w programie: Kto czaruje w krakowskich piwnicach? na podstawie legendy o Twardowskim i innych wybranych legend krakowskich.
http://kidsinkrakow.pl/40539-krakow-bajki-muzyka-pisane

Filharmonia dla Dzieci: Bajeczkowo i filmowo
21 listopada 2021, 11:00
Vienna House Andel's, ul. Pawia 3
21 listopada zapraszamy Dzieci na ULUBIONE MELODIE Z FILMÓW I BAJEK! Usłyszymy melodie z Krainy Lodu, Króla Lwa, Pocahontas, Star Wars, Harrego Pottera, Smerfów, Indiany Jonesa, Pięknej i Bestii, Świnki Peppy, Vaiany i innych!
http://kidsinkrakow.pl/41363-krakow-filharmonia-dla-dzieci-bajeczkowo-i-filmowo

WARSZTATY i SPACERY
Mining & Crafting, wieczorne warsztaty
19 listopada 2021, 18:00
Bricks 4 Kidz, ul. Limanowskiego 33
Wieczorne warsztaty już 19 listopada godz: 18:00-21:00 (piątek), a dla rodziców woly wieczór bez dzieci! Zapraszamy dzieci [5-10 lat] na 3 h warsztatów, podczas których poznamy bohaterów kultowej gry MINECRAFT. Dzieci wcielą się w rolę architektów świata 3D. Za pomocą klocków LEGO® stworzą niesamowitą przestrzeń i wypełnią ją postaciami Steve'a, Skeleton'a, a nawet Endermana i wieloma innymi.
http://kidsinkrakow.pl/41484-krakow-mining-crafting-wieczorne-warsztaty

„Śladami Stanisława Wyspiańskiego” – spacer z cyklu „Kraków – skarb światowego dziedzictwa”
20 listopada 2021, 11:00
Plac Matejki
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza młodzież z rodzicami, a także wszystkich chętnych na spacer „Śladami Stanisława Wyspiańskiego”. Spacer odbędzie się w sobotę 20 listopada – w rocznicę najsłynniejszego polskiego wesela. Ślub poety Lucjana Rydla i chłopki Jadwigi Mikołajczykówny okazał się idealnym pretekstem do ukazania Polakom ich „portretu własnego”. Przejdziemy przez miejsca najbardziej związane z życiem i twórczością największego artysty Młodej Polski: plac Matejki, Teatr Słowackiego, Jama Michalika, kościół Mariacki, Pawilon Wyspiańskiego, kościół Franciszkanów, dom Długosza, Skałka.
http://kidsinkrakow.pl/41510-krakow-sladami-stanislawa-wyspianskiego-spacer-z-cyklu-krakow-skarb-swiatowego-dziedzictwa

Rodzinna Niedziela: Niezwykłe karmniki
21 listopada 2021, 11:00
Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18
W muzealnym ogrodzie można spotkać sikorki i wróble, czasem przylatuje sroka, no i – jak to w Krakowie – gołębie. Zapraszamy do wspólnej zabawy i stworzenia wyjątkowych karmników dla ptaków – będą zaskakujące formy, różnorodne materiały i najbardziej zwariowane pomysły.
http://kidsinkrakow.pl/41359-krakow-rodzinna-niedziela-niezwykle-karmniki

Tworzenie lampionu, warsztaty dla rodzin
21 listopada 2021, 15:00
Studio Litograf, ul. Stolarska 6/9
Warsztaty rodzinne inspirowane są książką “Jesień na ulicy Czereśniowej”. Każda rodzina otrzymuje ode mnie papierową kulę, którą wykonam ręcznie. Wspólnie ozdabiacie lampion- bibułami, flamastrami i koralikami.
http://kidsinkrakow.pl/41252-krakow-tworzenie-lampionu-warsztaty-dla-rodzin

Am-mniam! Zajęcia sensoryczne Dary od rolnika
21 listopada 2021, 16:15
Kawa i zabawa – kreatywny świat dziecka, ul. Rusznikarska 14a/14
Stworzona przez Dietetyk Mamę sensoryka rozbudza zmysły i otwartość dzieci do obcowania i próbowania nowych form pokarmów. Podczas warsztatów korzystają również rodzice. Poprzez kontakt z dietetykiem otrzymują cenne wskazówki i porady.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci stabilnie siedzących, które weszły w proces rozszerzania diety. Szczególnie polecane są dla dzieci z zaburzeniami SI.
http://kidsinkrakow.pl/41492-krakow-am-mniam-zajecia-sensoryczne-dary-od-rolnika

Razem dla Ziemi. Latające żurawie
21 listopada 2021, 11:00
InfoKraków Zgody 7, os. Zgody 7, Kraków
Żuraw to ciekawy symbol w wielu kulturach - tancerz, wojownik, bohater niejednej legendy. Na warsztatach wykorzystamy tradycyjną japońską sztukę origami, żeby zrobić niecodzienne zakładki do książek w formie papierowych żurawi. Do ich wykonania wykorzystamy stare materiały reklamowe.
http://kidsinkrakow.pl/41479-krakow-razem-dla-ziemi-latajace-zurawie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.