Czerwcowe szaleństwo

26 maja 2017

Polskie przysłowie mówi: „Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące”, a my moglibyśmy dodać: „dzieci mają swoje święto, a wakacje pachną miętą”.

Dzień Dziecka jak co roku jest okazją, by krakowskie instytucje kulturalne otworzyły swoje drzwi dla najmłodszych miłośników sztuk wszelakich. 1 czerwca w repertuarze teatrów nie może zabraknąć spektakli dla dzieci: Pinokio, Krakowskie abecadło, Bajki improwizowane, O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi, Adonis ma gościa… Filharmonia zaprosi na sambę pod Wawelem, a Opera Krakowska na fantastyczną podróż w magiczną krainę muzyki i baśni. Specjalne koncerty dla dzieci przygotowuje też Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej czy Tęczowa Muzyka. W muzeach odbędą się warsztaty, spotkania ze sztuką, gry terenowe, spacery oraz pikniki – odkryjemy złoty wiek wzgórza wawelskiego, poszukamy zielonych zabytków Krakowa, pobujamy w chmurach na lotniczym pikniku integracyjnym, poznamy sztukę robienia witraży, zrobimy unikatowy wzór na koszulce… Niezwykle bogaty i różnorodny program przygotowały oczywiście ośrodki kultury, w których wspólnej zabawie towarzyszyć będą koncerty, spektakle, projekcje filmów oraz zawody sportowe.

Po tym szaleństwie nie zdążymy dobrze odpocząć, a już 23 czerwca do naszych drzwi zapukają… wakacje! Propozycji, jak ciekawie i kreatywnie spędzić letnie miesiące w mieście, szukajcie na naszym portalu Kids in Kraków! (bf)

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.