Ogród Botaniczny

ul. Kopernika 27

Niewielki Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego położony jest prawie w samym centrum Krakowa, 10 minut spacerem od Rynku Głównego czy Dworca PKP. Jest najstarszym ogrodem botanicznym w kraju, funkcjonuje już prawie 250 lat (od 1783 roku). Oprócz terenu spacerowego, z niewielkim stawem i alejkami wytyczonymi wśród drzew i krzewów, znajdują się w nim kompleksy szklarni. Najstarszym jest „Victoria”, którego nazwa pochodzi od uprawianej tam rośliny wodnej – wiktorii brazylijskiej. W palmiarni „Jubileuszowej” oraz zespole szklarni tropikalnych można podziwiać zbiór około 50 gatunków palm, roślin mięsożernych, tropikalnych roślin użytkowych, roślin biblijnych czy najstarszą w Polsce kolekcję sagowców. Miłośnicy gór mogą obejrzeć tu rośliny z Alp, Karpat i Kaukazu. Największa część krakowskiego ogrodu to arboretum gromadzące ponad 1000 gatunków drzew i krzewów.

Na terenie Ogrodu zlokalizowano także Muzeum Botaniczne, czynne wt.-nd. w godzinach 10.00-14.00 (w sezonie otwarcia ogrodu).

Ogród Botaniczny jest otwarty dla zwiedzających wyłącznie w sezonie letnim, od połowy kwietnia do połowy października. W sezonie zimowym zwiedzanie możliwe wyłącznie z okazji wystaw i prelekcji. Szklarnie otwarte są krócej: wt.-nd. 10.00-17.30.

Bilety: normalny 9 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 25 zł

Więcej

  • Dzisiaj czynne: 9:00-19:00

www.ogrod.uj.edu.pl

12 663 36 35

hortus@uj.edu.pl

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.