Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL)

ul. kpt. Medweckiego 1, Balice

Jak działa samolot? Gdzie można polecieć z Krakowa? Dlaczego prześwietlają mój plecak? Gdzie zabierają nasz bagaż? Czy potem go odzyskamy? Jak wygląda kabina pilota? Jeżeli Wasze dzieci zasypują Was podobnymi pytaniami – to może czas wybrać się na wycieczkę do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL). To jedyny w Polsce, a nawet unikatowy na skalę światową ośrodek popularyzowania i rozpowszechnia wiedzy z zakresu lotnictwa cywilnego. Tu można poznać tajniki funkcjonowania lotniska, jego organizację oraz struktury zawodowe. Stworzono szkoleniowy terminal pasażerski z prawdziwą infrastrukturą, ścieżką odlotową i przylotową oraz obowiązującymi procedurami.

Centrum, które znajduje się w dawnym terminalu krajowym, przypomina lotnisko w pigułce. Jest tu sala ogólnodostępna z elementami infrastruktury terminalowej (m.in. stanowiska odprawy pasażerów, informacji), sale tematyczne oraz sale do e-learningu wykorzystujące nowe technologie – m.in. symulator VR pracy koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego, dedykowaną aplikację mobilną opartą o działanie beaconów, symulator lotu, autorski program do odprawy biletowo-bagażowej, humanoidalnego robota, interaktywny monitor czy system informacji wizualnej.

Programy edukacyjne oferowane przez CEL obejmują: lekcje z zakresu funkcjonowania lotniska, teatrzyki lotniskowe dla najmłodszych, zajęcia specjalistyczne na wybrane tematy, praktyki zawodowe, warsztaty dla rodzin z dziećmi w różnym wieku, wakacyjne tygodniowe campy lotnicze dla dzieci ze szkół podstawowych, dni otwarte, imprezy okolicznościowe (np. lotnicze urodziny dla najmłodszych), e-learningi, a nawet gry terenowe realizowane w przestrzeni lotniska.

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.