III Piknik Niemożliwy

niedziela, 23 lipca 2023, 11:00-20:00

  • niedziela, 23 lipca 2023, 11:00-20:00
  • Cricoteka Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, ul. Nadwiślańska 2

W programie trzeciego „Pikniku niemożliwego” 23 lipca znajdą się m.in. warsztaty dla młodzieży i dorosłych, akcja miejska oraz koncert. Na placu Cricoteki czekać na Was będą leżaki, zabierzcie koce i przekąski.

Wspólne muzykowanie: 11.00-13.00
Warsztaty dla dzieci w każdym wieku. Udział bezpłatny. Działania mają charakter otwarty, można dołączyć w dowolnej chwili.
Dobrze jest być razem, jeszcze lepiej jest razem grać. Do dzieła więc! Instrumenty w dłoń i…spotkajmy się przy muzyce! Połączą nas wspólny rytm i absolutny brak planu czy schematu. Przyjdź, usiądź i zagraj razem z nami. Daj się ponieść dźwiękom. Stukaj, pukaj, brzdąkaj, mrucz pod nosem, pogwizduj do rytmu lub uderzaj w bęben ile sił. Niech zabrzmi symfonia na patyk, trzy żołędzie i grzebień.
Prowadzenie: Aleksandra Denkowicz i Mateusz Adam Kowalczyk - połowa Zespołu KU KU, grają razem jako projekt „drzewo”. Obydwoje muzykują i śpiewają od dziecka, z muzyką nie rozstają się nawet na krok. Tworzą, piszą własne piosenki, grają na różnych instrumentach muzycznych, Ola na ukulele, skrzypcach i…wszystkim, co wpada jej w ręce. Mati na gitarze oraz perkusji, czasem na gałęziach, szyszkach albo łupinach orzecha.

W samym środku życia: 12.00-18.00
Zapraszamy osoby w każdym wieku do budowania trójwymiarowych rzeźb-miejsc. Udział bezpłatny. Działania mają charakter otwarty. Można dołączyć w dowolnej chwili.
Tworzymy duże, przestrzenne obiekty z wykorzystaniem rurek pvc – wygodnego, lekkiego i łatwego w użyciu materiału rzeźbiarskiego. Będziemy mieć okazję ukształtować własne miejsce lub obiekt na placu Cricoteki. Inspirując się Kantorem i Krasińskim, będziemy zmieniać perspektywy, obserwować, badać przestrzeń Cricoteki, a także reagować zarówno wspólnie i z osobna na to co dzieje się wokół nas.
Prowadzenie: Michał Mioduszewski - artysta, psycholog społeczny, animator przestrzeni. Dąży do tego by przestrzenie stawały się miejscami twórczymi i zgodnie z tą myślą współtworzył Domek Herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie czy Cafe Fińską w krakowskim Podgórzu w 2011 roku.

Atelier akwareli na wodzie: 18.00-19.00
Limit miejsc: 12 osób. Udział bezpłatny. Wiek uczestników: 14+ Obowiązuje rezerwacja miejsc: rezerwacje@cricoteka.pl
Na okrągłym stole ustawione są miseczki z wodą oraz po trzy kostki farby akwarelowej. Do wyboru tylko podstawowe barwy – czerwona, żółta i niebieska. Dwanaście stanowisk dla dwunastu uczestników. Atelier to wspólne malowanie na wodzie, podczas którego powstają akwarelowe obrazy, a jednocześnie możliwość do uważnego skupienia na efemerycznych kompozycjach.
Prowadzenie: Justyna Droń - animatorka kultury, pedagożka teatru, koordynatorka programów edukacyjnych i działań z lokalną społecznością, współtworzy wystawy i wydarzenia, szuka sytuacji twórczych w odniesieniu do sztuki współczesnej.

KIO: Orkiestra Niemożliwa: 20:00
Do plenerowego, improwizowanego koncertu KIO zaprosi także publiczność w roli chóru niemożliwego: wyposażeni w balony (i własne głosy) słuchacze będą włączani w koncert na znak dyrygentki.
Krakow Improvisers Orchestra to orkiestra zajmująca się improwizacją dyrygowaną (conduction), która powstaje w oparciu o system gestów – niewerbalny język, służący do komunikacji między improwizującymi muzykami a dyrygentką. Każdy koncert KIO jest niepowtarzalny i spontaniczny, w improwizacji zespołu więcej jest swobody niż kontroli. Orkiestra czerpie z dokonań takich formacji, jak London Improvisers Orchestra, John Zorn’s Cobra, Phil Minton’s Feral Choir czy Discordian Community Orchestra.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.