Kruk z Tower

środa, 24 kwietnia 2024, 11:30

  • środa, 24 kwietnia 2024, 11:30
  • sobota, 27 kwietnia 2024, 17:00
  • wtorek, 7 maja 2024, 10:00
  • niedziela, 19 maja 2024, 19:00
  • piątek, 5 kwietnia 2024, 09:00
  • Teatralny Instytut Młodych, os. Teatralne 23

Pierwszy spektakl na scenie Teatralnego Instytutu Młodych.

Matki często tak mają, że za bardzo kochają, za bardzo chcą się przypodobać swoim dzieciom i za dużo chcą wiedzieć o ich życiu, a to drażni, zwłaszcza nastolatków. Kostia po śmieci ojca zupełnie stracił kontakt ze swoją matką, złości go jej troska i zabieganie o jego uwagę. To nie tylko konflikt pokoleń, to odwieczny bunt nastoletniego człowieka, który już czuje się trochę dorosły. Matka Kostii będąc bezradna wobec zobojętnienia syna, ucieka się do małego oszustwa. Postanawia wejść do świata, w którym on żyje i czuje się swobodny, do wirtualnego świata Internetu. I tak tajemnicza Gotka, Toffi, która wychodzi z domu tylko po zmroku, nawiązuje szczerą rozmowę z Krukiem z Tower – to facebookowy nick Kostii. Matka podszywając się pod atrakcyjną dziewczynę nie przeczuwa nawet jak niebezpieczną podjęła grę…

Spektaklowi towarzyszą spotkania warsztatowe dla młodzieży i rodziców.

Te przeznaczone dla młodzieży 16+, wykorzystując bogactwo tekstu dramatycznego, będą podejmowały trudne dla młodych ludzi tematy samotności w rodzinie, nadopiekuńczości ze strony dorosłych, przeżywania żałoby, skomplikowanych relacji rówieśniczych,miejsca Internetu w codzienny życiu. Poprowadzi je Weronika Idzikowska, pedagożka teatru, tutorka rozwoju osobistego młodzieży i asystentka emocjonalna.W grupie będą wspólnie próbować rozpoznać charakter relacji młodych z dorosłymi i rodzicami i wypracować techniki, które pomogą je uzdrowić.

Natomiast moderatorem spotkań dla rodziców nastolatków będzie redaktor Łukasz Wojtusik, sam będący ojcem nastoletnich synów. Poprowadzi rozmowę z zaproszonym gościem – uznanym autorytetem z zakresu psychologii, psychiatrii bądź pedagogiki, specjalistą od relacji rodzinnych – który pomoże najpierw obnażyć bezradność dorosłych w kontaktach z nastoletnimi dziećmi, a potem znaleźć nowe kanały komunikacyjne, które pomogą wyjść z rodzinnych impasów.

Spotkania te mają sprawić, by zarówno młodzież, jak i dorośli mogli przejrzeć się w tym spektaklu i z całą wyrazistością zobaczyć prawdę o sobie nawzajem.

W obu warsztatach będą również uczestniczyć reżyserka spektaklu oraz aktorzy.

Twórcy:

Tłumaczenie: Bożena Majorczyk
Scenografia i kostiumy: Joanna Załęska
Projekcje multimedialne: Michał Jankowski
Muzyka: Olga Mysłowska i Daniel Pigoński
Konsultacja choreograficzna: Magda Fejdasz
Asystent reżysera: Robert Ratuszny
Inspicjent/ sufler: Martyna Rezner

Obsada:

  • Ania: MARTA BIZOŃ
  • Kostek: ROBERT RATUSZNY
  • na ekranie: Matylda Lubera

Więcej

normalny: 55/46 zł , ulgowy: 40/38 zł

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.