BAM! BAM!

piątek, 6 października 2023, 11:00

  • piątek, 6 października 2023, 11:00
  • ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 4

Międzynarodowy Tydzień Bliskości to festiwal wspierający i upowszechniający ideę rodzicielstwa bliskości oraz odpowiedzialnego, ekologicznego stylu życia. W programie: warsztaty, wykłady, spotkania i spektakl dla osób spodziewających się dziecka oraz dla rodziców dzieci do lat 3.

Spektakl BAM! BAM! w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie - zapraszamy najmłodszych na spektakl przyjazny sensorycznie

„Bam–bam” to spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 4 lat.

Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch... Z zagadnień dydaktycznych uwzględnia: sekwencje, podstawowe kolory i liczebniki od 1 do 4. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami. „Najnajami” nazywa się w teatrze najmłodsze dzieci, od 1 do 5 lat, które najprawdopodobniej mają styczność z teatrem po raz pierwszy. Spektakle przygotowywane specjalnie dla nich mają zadanie inicjacji, delikatnego i bezpiecznego wprowadzenia dziecka w świat teatralnej umowności. Inna dramaturgia oddziałuje nie tylko na zmysł wzroku i słuchu, ale także na dotyk, zapach, nawet smak. Zanika wyraźna granica scena – widownia. Nie ma też typowej dla teatru ciemności. Akcja jest dostosowana do możliwości i zainteresowań widzów. Spektakle najnajowe obserwują i odkrywają świat wraz z dzieckiem i na dziecięcych zasadach.

Teatr Chrząszcz w Trzcinie to inicjatywa artystyczna założona w 2013 r. w Rabce-Zdroju przez optymistów, którzy wierzą w ambitny teatr dla dzieci. Oparty na teatrze formy, zakorzeniony w teatrze lalek, tworzony jest przez profesjonalistów: aktorów, lalkarzy, plastyków, muzyków i pedagogów. Stara się dzieci rozumieć i mówić ich językiem. Wyróżnia go szczególna dbałość o warstwę plastyczną przedstawień, przywiązywanie dużej wagi do animacji lalką i muzyka grana na żywo.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.