Patriotyczne origami

Z okazji Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada podpowiadamy Wam, w jaki sposób kreatywnie można uczcić ten dzień. Proponujemy dość proste i efektownie wyglądające prace origami, którymi można ozdobić w ten wyjątkowy dzień swój dom.

Lizak
Należy wyciąć 10 kół (5 białych i 5 czerwonych) o średnicy 4 cm. Koła przekładamy na zmianę – sklejając zachodzące na siebie części. Ostatnie koło wsuwamy pod pierwsze i też przyklejamy.
Z tyłu proponujemy dokleić drewniany patyczek (np. taki po lodach).

Parasolka
Tu też zaczynamy od wycięcia 10 kół (5 białych i 5 czerwonych) o średnicy co najmniej 5cm. Każde koło składamy na pół i potem jeszcze raz na pół. Taki złożone ćwiartki sklejamy ze sobą naprzemiennie – białe i czerwone. 
Zanim skleimy ze sobą ostatnią ćwiartkę i z pierwszą należy w środek pomiędzy nie włożyć rączkę parasolki – może to być zwykła słomka albo drucik kreatywny wyprofilowany na kształt rączki.

Do zrobienia tych ozdób potrzebujemy jedynie:

  • Kartek kolorowego papieru: czerwonego i białego
  • Patyczka drewnianego, słomki lub drucika kreatywnego
  • Klej i nożyczki
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.