Świąteczna gwiazda

Zróbmy wspólnie majestatyczną świąteczną gwiazdę, która pięknie będzie prezentowała się w oknie przy wigilii, na drzwiach czy czubku choinki.

Potrzebne materiały:

è 6 papierowych kwadratów dowolnej wielkości

è Nożyczki

è Klej

è Zszywacz

è Ołówek lub długopis

Krok 1                                          
Składamy papierowy kwadrat na pół po przekątnej, a później jeszcze raz na pół – ramionami do siebie.

Krok 2
Wycinamy 4 paski zaczynając od zgięcia trójkąta, ani paski, ani odstępy między nimi nie muszą być idealnie równe – w efekcie końcowym nie będzie to widoczne .

Krok 3
Otwieramy trójkąt do figury kwadratu i sklejamy końce zaczynając od środkowego, najmniejszego wyciętego kwadraciku. Możemy pomóc sobie ołówkiem wkładając ołówek w środek i zaklejając na nim rogi, tak aby powstała „tuba”. Zaczynając od wewnątrz sklejamy rogi pozostałych kwadratów raz z jednej, raz z drugiej strony. Powstaje nam jedno ramię gwiazdy. Robimy takich 6.

Krok 4
Łapiemy wszystkie 6 ramion, tak, aby ich końce były złączone równo na jednej długości i zszywamy je zszywaczem. Następnie zszywamy krańcowe paski ramion pozostałych ramion, aby cała konstrukcja się trzymała. Możemy między jedną parą wszyć tasiemkę, aby łatwiej było ją gdzieś zawiesić.

Gotowe.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.