25 marca 2024
Z roku na rok wzrasta nie tylko liczba przynoszonych na konkurs drzewek, ale przede wszystkim, jakość ich wykonania, zaangażowanie w ich tworzenie nie tylko twórców indywidualnych, ale również grup dzieci i dorosłych oraz całych rodzin. Coraz bardziej zaskakuje też pomysłowość autorów i wykorzystane w pracach materiały, a nawet nowoczesne technologie. Pojawiają się już stali twórcy, a niektórzy z nich znani są z udziału w konkursie na szopkę krakowską. Oprócz indywidualnych uczestników czy rodzin są i grupy: szkoły, kluby seniorów czy korporacje. Oto lista laureatów!
Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie, które zdobyła Zosia Jaje (drzewko nr 36).
Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody III:
III miejsce zdobyła Katarzyna Strzelczyk (drzewko nr 47) oraz Hanna Rysiak (drzewko nr 55).
Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie za opowieść, wieloznaczność i świadomą grę z konwencją, które zdobyła Katarzyna Górnisiewicz (drzewko nr 5).
Jury postanowiło również przyznać dwa równorzędne wyróżnienia:
Gabriela Cora (drzewko nr 77), Jolanta i Wiesław Grzesiczak (drzewko nr 72).
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie za grę zespołową, które otrzymała Świetlica Szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 124 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie (drzewko nr 70).
Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody II:
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie za opowieść botaniczną i powrót do korzeni dla pracy, którą przygotowali pracownicy firmy Petronas Lubricants Poland (drzewko nr 4).
Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody III:
III miejsce zdobyły Maria Strzelec, Agnieszka Góral (drzewko nr 56) oraz Marta Górnisiewicz (drzewko nr 7) .
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla pracy, którą przygotowali Anna Reguła, Tomasz Reguła, Ryszard Czarnecki (drzewko nr 38).
***
Ogłoszenie wyników nastąpiło 24 marca, o godz. 15.00 w sali Miedzianej pałacu Krzysztofory. Była to jednocześnie wernisaż pokonkursowej wystawy Przystanek Zwierzyniec, którą można oglądać w salach wystaw czasowych na 2. piętrze Pałacu Krzysztofory do 19 maja. Na wybrane drzewko w plebiscycie publiczności będzie można głosować w trakcie trwania wystawy, a wyniki zostaną opublikowane na facebookowym profilu Domu Zwierzynieckiego.