Kwiecień plecień, czyli co robić z dzieckiem w Krakowie (8-17 kwietnia)

8 kwietnia 2021

Z nadzieją wyczekiwałam otworzenie drzwi do instytucji kultury.... ale to jeszcze musi poczekać. Ufam, że druga połowa kwietnia będzie bardziej sprzyjająca. Ale nie cała kultura pogrążyła się znów w zimowym śnie, można znaleźć przebłyski wiosny pomiędzy płatkami śniegu.

Oto nasze rekomendacje:

Jest takie miejsce… - gra terenowa
3-17 kwietnia 2021
Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM, Aleja Żubrowa 15
Weźcie udział w bajkowym wyzwaniu, które przygotowała Symbioza - Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM. Symbiozowi bohaterowie z Lasu Wolskiego trafili wprost do leśnej bajki. Tam spotyka ich Antek, rozpoczynając fascynującą i pełną niespodzianek podróż do pewnego miejsca...
http://kidsinkrakow.pl/38878-krakow-jest-takie-miejsce-gra-terenowa

Opowieści jaskółki (online)
8-10 kwietnia 2021
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Po kilkumiesięcznej przerwie w kontaktach z melomanami z grupy przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Filharmonia Krakowska inauguruje nowy cykl koncertów zatytułowany „Muzyczne Opowiastki”, przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
http://kidsinkrakow.pl/38861-krakow-opowiesci-jaskolki-online

Wyobraź sobie… dokąd jedzie lokomotywa?
9 kwietnia 2021, 11:00
Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18
Co to jest wyobraźnia? Czy są granice wyobraźni? Kamień, patyk, czysta biała kartka, zakrętka od napoju, sznurek, piórko, nitka… czym mogą się stać, gdy uruchomimy swoją wyobraźnię? Co moglibyśmy z nich zrobić? Kiedy już nasza wyobraźnia zacznie pracować na pełnych obrotach i rozpędzi się niczym Lokomotywa z wiersza Juliana Tuwima, postaramy się znaleźć odpowiedzi na niezwykle ważne pytania.
http://kidsinkrakow.pl/38883-krakow-wyobraz-sobie-dokad-jedzie-lokomotywa

Sieć na sztukę: (Nie)porządek w sztuce
10 kwietnia 2021, 10:30
Muzeum Narodowe w Krakowie
Dużo nas/mało nas – o postaci ludzkiej w sztuce. Warsztaty online? Dlaczego nie! Zarzućmy sieć na sztukę! Warsztaty za pośrednictwem platformy Zoom, dla dzieci w wieku 6–9 lat towarzyszące wystawie „Moc muzeum” w Gmachu Głównym, al. 3 Maja 1
http://kidsinkrakow.pl/38699-krakow-siec-na-sztuke-nieporzadek-w-sztuce

MaŁy TyBETańCZyK
10 kwietnia 2021, 10:30
ul. Floriańska 18
Zajęcia odbędą się na szczycie kamienicy przy ul. Floriańskiej 18 w Krakowie.Dzieci będą mogły przy wsparciu prowadzących poznać, poczuć, zagrać na wszystkich instrumentach, które znajdują się w naszej przestrzeni. Misy tybetańskie, kamertony, gongi, bębny, bęben oceaniczny, dzwonki japońskie, kij deszczowy, misa kryształowa, dzwonki koshi i inne.
http://kidsinkrakow.pl/38887-krakow-maly-tybetanczyk

Naturalnie Rodzinnie 2021 (online)
13-28 kwietnia 2021 r.
Online: ClickMeeting/Zoom/Skype
Cykl warsztatów, wykładów, spotkań promujących ideę rodzicielstwa bliskości dla osób spodziewających się dziecka, dla rodziców i dzieci. W programie spotkania z doradczyniami, psycholożkami, urofizjoterapeutkami i muzykolożkami.
http://kidsinkrakow.pl/38880-krakow-naturalnie-rodzinnie-2021-online

Rodzinne gry terenowe „Moje miasto”
17 kwietnia 2021, 09:00
Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana, ul. Krupnicza 38
Podczas spacerów i gry terenowej można dowiedzieć się w m.in. kim był Teodor Axentowicz, Michał Rożek, Teodor Talowski czy Ludwik Zamenhof. Poznaliśmy też odpowiedzi na pytania: dlaczego okolice ulicy Królewskiej niosą w sobie niemiecki akcent? Co to jest maswerk? Czym w architekturze nazywamy blendę? Każde spotkanie było inne i każde pełne wrażeń!
http://kidsinkrakow.pl/38831-krakow-rodzinne-gry-terenowe-moje-miasto

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.